Новини    30 жовтня 2022 21:23

Ізмаїльський термінал НІБУЛОНу постачатиме до Європи близько 300 тис. т зерна на місяць

Будівництво цього термінала компанія розпочала в червні цього року

Після повного завершення будівництва термінал СП “НІБУЛОН” в Ізмаїлі постачатиме на європейський ринок до 300 тисяч тонн зерна на місяць. Про це розповів генеральний директор “НІБУЛОН” Андрій Вадатурський на бізнес-форумі у Берліні 24 жовтня, повідомляє пресслужба компанії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Щоб показати як “НІБУЛОН” сприяє розвитку нових транспортних маршрутів, Вадатурський навів приклад дунайського зернового термінала в Ізмаїлі на Одещині. Будівництво цього термінала компанія розпочала в червні цього року. Перший етап був закінчений уже у вересні.

Надалі він відіграватиме життєво важливу роль у забезпеченні ліквідності українських фермерів поза межами тимчасової зернової угоди, укладеної за посередництва ООН щодо експорту зерна через Чорне море.

У панельній дискусії Вадатурський акцентував важливу роль приватного сектора України у відбудові економіки. Він також зазначив, що в короткостроковій перспективі українським приватним компаніям терміново потрібна підтримка, щоб допомогти їм вистояти під час війни. Ця підтримка має включати розширення доступу до фінансування, технологій та обладнання, а також покращення експортної логістики.

Довідка. Нібулон – один із найбільших українських виробників та експортерів сільськогосподарської продукції. До складу підприємства входять 22 виробничі філії (виробництво сільгосппродукції на 82,5 тис. га орендованих земель), 19 елеваторних комплексів і перевантажувальних терміналів із загальним обсягом одноразового зберігання 1,77 млн т, суднобудівно-судноремонтний завод і судноплавна компанія.

Нагадаємо, на Одещині в місті Ізмаїл компанія “НІБУЛОН” завершила перший етап будівництва нового терміналу.

На елеваторах ТОВ СП “НІБУЛОН” для сушіння зерна використовується виключно газ. У компанії зазначили, що на сьогодні ринкова ціна на газ на 55-65% вища ніж влітку, та на 35-45% вища ніж у жовтні минулого року.

“Нібулон”, генеральний директор якого Олексій Вадатурський загинув під час ворожого ракетного удару по Миколаєву, надав свої баржі на початку широкомасштабного вторгнення, щоб зупинити можливий російський вхід у води міста.

На Вороновицькому ХПП (належить ГК Alebor Group) ввели в експлуатацію нову чергу потужностей, відтепер елеватор має змогу одночасно зберігати 197 тис. тонн зернових та олійних культур.

Рішення щодо розширення “Самбірського елеватора” прийняли ще до війни. В листопаді минулого року тут почали бурити палі – а місяць тому потужність елеватора збільшилась до 20 тисяч тонн одночасного зберігання. Два новенькі силоси BBK виробництва KMZ Industries вже прийняли ячмінь нового врожаю. Елеватор розширився на два силоси BBK об’ємом 3471 м куб. кожний. Також додався ланцюговий конвеєр продуктивністю 175 т/год із довжиною маршруту 70 метрів.

Landlord повідомляв, що KMZ Industries запускає в експлуатацію першу чергу елеватора в Харківській області.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...