Новини    22 лютого 2022 17:39

Юрій Косюк вирішив зайти у піщаний бізнес

МХП планує заробити на видобуванні піску у Вінницькій області близько 30 млн грн чистого прибутку

Найбільший виробник і експортер української курятини приватне акціонерне товариство “МХП” без аукціону отримає спецдозвіл на видобування піску у Вінницькій області. Відповідно до Наказу Держгеонадр №82 від 17.02.2022 за підписом голови Служби Романа Опімаха, підставу для позааукціонного способу отримання дозволів передбачено пунктом 8 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, повідомляє NADRA.info.

Наразі ПрАТ “МХП” – єдина компанія, котра отримає спецдозвіл на видобування терміном на 20 років, водночас решта надрокористувачів – на геологічне вивчення терміном на 3 роки.

Агроіндустріальний холдинг був єдиним заявником на Ділянку № 1 Лукашівського родовища, відтак отримає спецдозвіл за початковою ціною 809 434 грн. Якби крім ПрАТ “МХП” ще бодай одна компанія подала заявку на отримання спецдозволу без аукціону – Держгеонадр була б зобовʼязана провести торги (для прикладу, ми детально описували кейс Марʼянської ділянки вапняків у Дніпропетровській області, по яку вишикувалася черга охочих, і яку зрештою в Службі пообіцяли, але ще не виставили на аукціон).

МХП планує заробити на видобуванні піску у Вінницькій області понад 29 млн грн чистого прибутку (за цінами 2019 року), продаючи по 100 тис. м3 товарного піску на рік. Відповідні розрахунки наведено у Додатках до протоколу ДЗК України №4931 від 17.10.2019, оприлюднених у складі Звіту з ОВД “Промислова розробка Ділянки №1 Лукашівського родовища пісків. Ладижинська міська рада, Вінницька область”.

Довідка. Агроіндустральний холдинг МХП — приватне акціонерне товариство, яке спеціалізується на виробництві курятини і вирощуванні зернових, а також іншої аграрної діяльності (виробництво м’ясо-ковбасних виробів і м’ясних виробів, готових до вживання). Земельний банк — 370 тис. га.

Землі холдингу розташовані в Сумській, Київській, Вінницькій, Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Дніпропетровській областях. МХП — найбільший виробник (64% ринку) і експортер (86% обсягу експорту) курятини в Україні. Найбільший виробник м’яса (41% ринку України), комбікорму (25% ринку) України. У 2017 році МХП отримав 42% всіх бюджетних дотацій для аграрних підприємств України.

МХП об’єднує виробничі потужності всього технологічного ланцюга м’ясного виробництва — від вирощування та виробництва кормів, інкубаційних яєць, вирощування великої рогатої худоби та домашньої птиці до перероблення та реалізації готової продукції.

Продукція МХП представлена ​​в Україні та світі такими торговими марками: “Наша Ряба”, “Бащинський”, “Легко!”, “Наша Ряба апетитна”, Qualiko, Ukrainian Chicken та інші.

За даними YouControl, ПрАТ “МХП” було засновано у 2006 р. як правонаступник АТЗТ “МХП”. Статутний капітал 786 927 920,00 грн. Реєстрація – м. Миронівка, Київська обл.. Кінцевий бенефіціарний власник (через кіпрську MHP SE) – Косюк Юрій. За даними ДНВП Геоінформ України, дійсних спецдозволів на користування надрами ПрАТ “МХП” ще не має. Водночас надрокористувачами є інші компанії Юрія Косюка: ТОВ “Катеринопільський елеватор”, ПрАТ “Миронівська птахофабрика” і ПрАТ “Оріль-Лідер” володіють пʼятьма спецдозволами на води підземні питні та технічні.

Нагадаємо, агрохолдинг МХП у 2021 році реалізував 704 тис. тонн курятини, що на 1% більше за показники 2020 року. Водночас її продаж в Україні скоротився на 11%, до 324,29 тис. тонн, а експорт зріс на 8% – 373,73 тис. тонн, йдеться у повідомленні агрохолдингу на Лондонській фондовій біржі.

Раніше Landlord повідомляв про те, що МХП Косюка збільшив виробництво курятини.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...