Новини / Політика     11 червня 2020 11:20

Інвестори погодились на зниження зелених тарифів до 15%

Меморандум про врегулювання питань тарифів на електроенергію з відновлювальних джерел підписали представники уряду і двох профільних організацій

Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики, що передбачає зниження зелених тарифів було укладено вчора між представниками уряду і профільних організацій. Його підписали прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, в.о. віністра енергетики Ольга Буславець, представники Європейсько-українського енергетичного агентства та Української вітроенергетичної асоціації.

Зокрема, документ передбачає, що виробники електроенергії з відновлювальних джерел погоджуються з добровільною реструктуризацією зелених.

Для усіх об’єктів електроенергетики, що виробляють сонячну енергію передбачається зменшення тарифів на 15%, для об’єктів, що виробляють електроенергію з енергії вітру – на 7,5%.

Це дасть змогу розблокувати питання заборгованості, яка виникла по сплаті за зеленими тарифами і частково ліквідує дисбаланс у структурі загального тарифу на електроенергію.

Читайте: Втрати фермерів від посухи на Луганщині становлять 226,6 млн грн

Зі свого боку українська влада бере зобов’язання вживати усіх заходів для забезпечення своєчасної поточної оплати ДП «Гарантований покупець» та погашенню наявної заборгованості перед виробникам ВДЕ, які прийняли умови реструктуризації.

Також Українська влада бере зобов’язання визначити і затвердити річні квоти підтримки «зеленої» енергетики та забезпечує проведення аукціонів з розподілу таких квот. Крім того, посилюється відповідальність виробників ВДЕ за незбалансоване виробництво електроенергії.

Також виробники ВДЕ приймають умови обмеження строків введення в експлуатацію нових об’єктів за «зеленим» тарифом. Так, з 1 серпня поточного року, нові сонячні електростанції потужністю понад 1 МВт зможуть бути введені в експлуатацію з отриманням державної підтримки тільки шляхом участі в аукціонах.

Щоправда, поки не пояснюється, чи будуть переглянуті тарифи на СЕС домогосподарств, оскільки вони регулюються відповідно до окремого пункту Закону «Про альтернативні джерела енергії».

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Романа Лещенко призначено на посаду голови Держгеокадастру.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також