Новини / Клімат     06 червня 2020 16:20

Втрати фермерів від посухи на Луганщині становлять 226,6 млн грн

У трьох районах Луганської області внаслідок посухи втрачені або пошкоджені близько 14 тис га озимих і ярих посівів  

Втрати фермерів на Луганщині внаслідок посухи за попередніми даними становлять 226,6 млн грн. У районах області працюють комісії по обстеженню наслідків ситуації природного характеру, пов’язаної з втратою врожаю. Про це повідомила Луганська обласна державна адміністрація.

Наразі відомо, що втрати врожаю у сільськогосподарських підприємствах Новоайдарського району склали 6557 га (оцінений недоотриманий доход – 102,3 млн грн), у Станично-Луганському районі – 1538 га (16,0 млн грн), у Старобільському районі – 5620 га (108,2 млн грн).

Загалом по області втрати врожаю озимої пшениці прогнозуються у майже 20 тис тон, кукурудзи – до 3 тис тон, соняшника – понад 10 тис тон, гороху – до 500 тон. Сумарний недоотриманий доход оцінено у 226,6 млн грн.

Читайте: Тарас Висоцький: у Бессарабії загинуло 80-100% озимини, пересівати сенсу немає 

«Вже визначено обсяги втрат зернових та технічних культур в Новоайдарському, Старобільському, Станично-Луганському районах. Наразі ми опрацьовуємо можливі шляхи компенсації відповідних збитків. Зокрема, готуємо звернення до центральних органів влади, долучимо резервні фонди обласного та районних бюджетів», – заявив голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай.

Він додав, що збитки розраховуються на кожному підприємстві і голови сільських і селищних рад продовжують моніторинг стану справ у господарствах.

Крім того, Сергій Гайдай зазначив на важливості між аграріями щодо допомоги підприємствам, які зазнали стихійного лиха. Зокрема у питаннях надання насіннєвого матеріалу, техніки та мінеральних добрив на пересів посівних площ під врожай 2020 року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про у США скасовані екологічні дозволи при будівництві інфраструктурних і енергетичних об’єктів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також