Новини / Ринок землі     10 жовтня 2020 17:02

Інвентаризація землі буде завершена лише до кінця 2021 року

Останніми до електронного реєстру будуть внесені данні по ділянках, речові права на які були зареєстровані до 2013 року

До кінця наступного року держгеокадастр відцифрує всі паперові носії, що унеможливить 95% випадків земельного рейдерства, які відбувалися раніше. Таким чином, зроблено крайній крок з точки зору нормативного врегулювання питання земель, не внесених у державний земельний кадастр. Про це на своїй Facebook сторінці повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

На засіданні уряду 9 жовтня було схвалено постанову «Про затвердження Порядку проведення інвентаризації документації із землеустрою, внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України».

Зокрема, документом передбачається:

  • затвердження Порядку проведення інвентаризації документації із землеустрою, що дозволить здійснити повну перевірку наявних матеріалів, які містяться в державному фонді документації із землеустрою. Це дозволить визначити обсяг робіт із землеустрою, необхідних для внесення до державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, речові права на які (документи, що посвідчують права на них) зареєстровано до 1 січня 2013 року;
  • внесення змін до Порядку ведення державного земельного кадастру та інших актів кабінету міністрів України.

Читайте: Інна Александрова: екстремальний тест-драйв

«Систематичне наповнення Державного земельного кадастру відомостями про сформовані та зареєстровані земельні ділянки, в тому числі сільськогосподарського призначення, є надзвичайно важливим. Адже це забезпечує належну організацію робіт із землеустрою, удосконалює механізми правового регулювання протидії рейдерству у сфері земельних відносин, захист прав власників і користувачів земельних ділянок, спрощує доступу та користування відомостями Державного земельного кадастру тощо», – зазначив Тарас Висоцький.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що профільний комітет ВРУ підтримав проект про земельну децентралізацію до другого читання.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також