Новини / Технології     05 грудня 2018 11:52

Інновації в агросекторі: 5 корисних стартапів

Інвестиції в українські AgriFood tech-стартапи у 2018 році склали близько $ 4 млн. Інноваційна система CTRM допоможе керувати бізнес-процесами зернотрейдерів. Стартап Agrieye дає рекомендації щодо кожного клаптику поля, аналізуючи дані зі супутників та дронів. Датчики-твердоміри від Скок Агро допоможуть усунути ущільнення ґрунту.

Про це повідомляє Ліга-Бізнес.

Олександр Романишин, співзасновник платформи відкритих інновацій RE: ACTOR зазначає, що в Україні є біля 100 AgriFood tech-стартапів, що знаходяться на різних стадіях розвитку. Українські аграрії готові до інновацій, а розробникам є що їм запропонувати. Олександр Романишин називає кілька стартапів, після впровадження яких робота фермерів суттєво полегшиться.

Система CTRM

Розробник – компанія Грейнтрек. З допомогою цієї інновації можна керувати бізнес-процесами зернотрейдерів. Система співпрацює з бухгалтерською програмою обліку. Є можливість в онлайні обробляти інформацію про контрагентів, платежі та документи, логістику, поставки. Нещодавно Грейнтрек запустила реєстр-сервіс для експедиторів.

Стартап Agrieye

Це платформа для малих фермерських господарств, заснована на технологіях AI і big data. До системи надходять дані з дронів та супутників. Після аналізу отриманої інформації Agrieye дає рекомендації щодо кожного клаптика поля. Плюси системи – економія до 20% добрив, використання на 15% менше хімічних сумішей, збільшення врожайності на 10%, ефективності полів – на 30%.  Розробник минулого року залучив фінансування в $ 200 000 від норвезького інкубатора Katapult.

Читайте: Біогазові технології здатні значно поліпшити економіку аграрних підприємств

Стартап від Скок Агро

Спеціальні датчики-твердоміри допомагають аграріям усунути ущільнення ґрунту. Компанія Скок Агро створює системи метеомоніторінга для самохідних обприскувачів, складає та встановлює модульні метеостанції.

IoT-стартап BIOsens

Компактна лабораторія допоможе фермеру самостійно провести експрес-діагностику рівня мікротоксинів в продуктах. За допомогою біосенсора та мобільного додатку система аналізує якість продукції за 15 хвилин.

Платформа від Forland

Система дозволяє управляти своєю агрофірмою в режимі онлайн. На сільгосптехніці встановлюються спеціальні датчики та обладнання, завдяки яким платформа аналізує стан угідь, технічні та погодні умови. Результат роботи дозволяє аграрію швидко зреагувати та прийняти рішення.

LANDLORD раніше повідомляв про 5 додатків, які виявляють хвороби рослин. Plantix, проаналізувавши фото рослини, пропонує спосіб лікування, Yara CheckIT – виявляє дефіцит поживних речовин.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також