Новини    22 січня 2025 14:22

Імпортні сири можуть зайняти половину українського ринку: аналітики попереджають про загрози для вітчизняних виробників


Українські виробники сиру ризикують втратити значну частину внутрішнього ринку через стрімке зростання імпорту дешевшого європейського продукту.

Про це повідомляє ІНФАГРО.

Як зазначають аналітики, основною причиною такої тенденції є значний диспаритет цін між товарами українського та європейського виробництва.

“Імпортний сир значно дешевший за вітчизняний, і це є ключовою проблемою для наших виробників. Врятувати ситуацію можуть лише два варіанти: зниження цін або ж суттєва девальвація гривні”, – вважають експерти.

Однак, за їхніми словами, перший варіант виглядає малоймовірним, оскільки українські сировари вже не звикли використовувати цінове стимулювання продажів. Наразі навіть традиційні сири рідко продаються дешевше за 300 грн/кг.

За даними аналітиків, у грудні 2024 року імпорт сичужних сирів (твердих, напівтвердих, білих) зріс на 50% порівняно з груднем 2023 року, досягнувши 4,6 тисячі тонн. Поставки європейських плавлених сирів збільшилися на 28% і перевищили 500 тонн.

“Якщо ця тенденція збережеться, європейські сири можуть зайняти до половини всіх продажів сиру в Україні”, – зазначають експерти.

У такій ситуації українським сироварам доведеться шукати способи захисту ринку, щоб уникнути ситуації 2021 року, коли імпорт сягнув рекордних рівнів.

Водночас експерти наголошують, що розраховувати на зовнішні ринки буде складно. Логістика до країн колишнього СРСР залишається дорогою й ускладненою, а на інших ринках європейський товар значно переважає за ціною.

Попри це, у 2024 році українські виробники змогли збільшити експорт напівтвердих сирів на 9%, до 7 тисяч тонн. Водночас продажі плавлених сирів (разом із сирним продуктом) за кордон скоротилися на 4% і склали 4,2 тисячі тонн.

Аналітики наголошують, що вітчизняним сироварам необхідно вже зараз виробити стратегію протидії імпорту, інакше конкуренція з дешевшим європейським сиром може стати критичною для галузі.

Новини за темою:  Грози, град та похолодання: яка погода чекає українців 3 травня – прогноз синоптиків
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...