Новини / Фінанси     09 лютого 2021 15:01

Ігор Петрашко: падіння ВВП в Україні наприкінці року майже зупинилось

За підсумками IV кварталу 2020 року падіння ВВП в Україні склало 1%. Уряд залишає незмінним прогноз по зростанню валового продукту на 4,6% у поточному році

У IV кварталі 2020 року падіння ВВП майже зупинилося та склало 1%, що є найкращим показником останнього періоду. Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко розповів під час форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді», який проходить 8-10 лютого.

«Ми досить гідно справилися з безпрецедентними викликами 2020 року і маємо оптимістичні прогнози на наступні роки. Починаючи з червня 2020 року, економічна ситуація поступово почала покращуватись на тлі пом’якшення карантинних обмежень. Зокрема, падіння ВВП у ІІІ кварталі уповільнилось до 3,5%, а в IV кварталі – до 1%»,- зазначив міністр.

За його словами, уповільненню падіння сприяла низка заходів: розширення програми «Доступні кредити 5-7-9» за якою вже видано позик на 20,2 млрд грн, впровадження портфельних кредитних гарантії до фінансів для малого та середнього бізнесу і запуск трьох нових програм підтримки бізнесу на 4,7 млрд грн (зокрема, допомога ФОП і працівникам, допомога роботодавцям, компенсація ЄСВ).

ЧитайтеПідприємства АПК за програмою «5-7-9%» залучили 10,9 млрд грн кредитів

Програма допомоги по частковому безробіттю дозволила зберегти близько 400 тси робочих місць, а сума компенсації склала 2,8 млрд грн. Разом з тим, за рік центри зайнятості працевлаштували понад 600 тисяч людей, а сума виплат по безробіттю склала 15,8 млрд грн. Для аграрного сектору протягом року була виділена державна підтримка у розмірі 4 млрд грн і впроваджені податкові пільги та спрощено умови ведення бізнесу.

«Наразі, умови для економічного відновлення в принципі є доволі сприятливими. Зрозуміло, що в один момент все не зміниться на краще. Але наш прогноз на 2021 рік – зростання на 4,6% ми залишаємо незмінним і цілком вірогідним» – додав Ігор Петрашко.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що тваринники застерігають від збільшення квоти на імпорт свинини з ЄС.

Фото: Facebook

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також