Новини / Фінанси     09 лютого 2021 10:01

Підприємства АПК за програмою «5-7-9%» залучили 10,9 млрд грн кредитів

Загалом від початку дії програми «Доступні кредити 5-7-9%» бізнес вже профінансований майже 20,2 млрд грн

Від старту програми «Доступні кредити 5-7-9%» банки-учасники видали 8 630 кредитів позик на загальну суму 20,2 млрд грн. Про це повідомили у пресслужбі міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Більшу частину вказаної суми (понад 11,9 млрд грн), як і раніше, підприємці залучили на рефінансування попередньо отриманих позик. На капітальні інвестиції бізнесу за програмою «Доступні кредити» бізнес отримав 3,8 млрд грн, а ще 4,5 млрд грн було видано в якості антикризових кредитів під 3% річних у гривні.

При цьому, найбільш активно залучали кредитування за державною програмою підприємства сільськогосподарського комплексу. Вони отримали позик на суму близько 10,9 млрд грн.

Таким чином, розподіл позик за галузями діяльності наразі виглядає наступним чином:

  • підприємства сільського господарства – 54%;
  • торгівля та виробництво – 18%;
  • промислова переробка – 15%;
  • інші галузі – 13%.

ЧитайтеПро що мовчить міністр: чому гектар землі не буде коштувати $2 тис

За регіональною класифікацією лідерами залишаються Львівська, Харківська, а також Київська області. При цьому, за останній тиждень банки-учасники програми «Доступні кредити 5-7-9%» підписали 200 договорів на суму 523 млн грн. Зокрема, 185 млн грн від загальної суми укладених за останній тиждень угод складають угоди з рефінансування попередньо виданих кредитів. Ще 70 млн грн – це видані уповноваженими банками інвестиційні кредити, а на антикризові кредити під 3% направлено 268 млн грн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Україна увійшла до Комітету зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також