Новини / Фінанси     11 серпня 2020 10:02

Ігор Петрашко: до переліку техніки для держпідтримки додано 1175 найменувань

Загалом часткова компенсація вартості техніки вітчизняного виробництва тепер розповсюджується майже на 14 тис найменувань техніки від 183-х виробників

До переліку техніки і обладнання вітчизняного виробництва для держпідтримки було додано 1175 нових найменувань. Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Петрашко. За його словами, 10 серпня міністерство розширило перелік в рамках реалізації бюджетної програми «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

«До переліку додано 1175 нових найменувань техніки та обладнання, тепер їх налічується 13719 від 183 заводів-виробників. Перелік заводів-виробників також збільшився на два», – розповів міністр.

Зокрема, до нових найменувань техніки додалися трактори ХТЗ, ЮМЗ, ХТА, зернозбиральні комбайни «Скіф», «Славутич», самоскиди-зерновози КрАЗ, самохідні обприскувачі, а також ґрунтообробна і посівна техніка, обладнання для утримання тварин тощо.

Читайте: Польова подія УКАБ Агротехнології вчергове побила рекорд відвідуваності

«Оновлення виробничого оснащення дає змогу виробникам сільськогосподарської техніки та обладнання підвищувати свою конкурентоспроможність своїх виробництв та збільшувати прибутки», – наголосив Ігор Петрашко.

На 2020 рік бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» передбачено 1 млрд грн.

Втім, поки аграріям компенсовано близько 716 млн грн за техніку і обладнання, які переважно були придбані у жовтні-грудні 2019 року. Кошти розподілені між 1481 господарством, які придбали 2295  одиниць сільгосптехніки та обладнання на суму 2,8 млрд.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що сільгоспвиробники отримають 125 млн грн для компенсації відсотків по кредитах.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також