Новини / Рослинництво     24 липня 2020 13:30

IGC знизила прогноз глобального врожаю пшениці на 5,6 млн тон

Не дивлячись на перегляд прогнозу, котирування ф’ючерсів пшениці на головних торгівельних майданчиках продовжують падіння

IGC (Міжнародна рада по зерну) продовжує знижувати прогноз глобального врожаю пшениці. У своєму липневому звіті аналітики Ради зменшили обсяги світового виробництва культури в 2020/2021 маркетинговому році на 5,6 млн тон.

При цьому 6,3 млн тон «втратили» найбільші експортери пшениці. Наймасштабнішої корекції піддалися показники ЄС – там зниження склало 2,8 млн тон. Також знизилися обсяги Аргентини, Канади, Росії та США – до мінус 1 млн тон у кожній з країн.

Показники Австралії, Казахстану та України, які також входять в пул головних постачальників пшениці на світовий ринок, поки залишаються на червневому рівні. Прогнозується, що Україна в цю кампанію збере 26,5 млн тон пшениці, і 17,5 з них експортує (оцінка експорту в цьому місяці також не переглядалася).

Читайте: COVID-19: виробники етанолу США можуть втратити до $10 млрд 

Разом з тим, як зазначає російське агентство Зерно Он-Лайн, трейдери Чиказької біржі геть розчаровані липневим звітом Міжнародної ради. Незважаючи на зниження прогнозів виробництва і кінцевих запасів пшениці, як у світі, так і в ряді провідних гравців, ці показники все ще залишаються абсолютно рекордними. Ринок же чекав більш істотного коректування вниз.

Тому, після дводенного спекулятивного зростання, котирування ф’ючерсів м’якої пшениці в Чикаго знизилися:

  • м’яка пшениця SRW в Чикаго на $1,84 – до $194,55/т
  • тверда пшениця HRW в Канзас-Сіті на $2,66 – до $162,13 /т
  • тверда пшениця HRS в Міннеаполісі на $1,75 – до $187,39/т.

Нагадаємо, раніше Landlord про те, що в Україні скорочуються площі під органічним землеробством.

Читайте також