Новини / Рослинництво     02 листопада 2020 10:46

Закупівельні ціни на зерно протягом тижня зросли на 100-500 грн/т

Найбільше зростання спостерігається на ринку кукурудзи внаслідок недостатньої пропозиції і перегляду прогнозів валового збору і бук зниження

Закупівельні ціни на зерно протягом минулого тижня на умовах поставки EXW-елеватор зросли від 100 грн/т до 500 грн/т у залежності від виду зерна. Про це повідомляється у черговому інформаційному бюлетені незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України».

Найбільшого зростання зазнали ціни на українську кукурудзу. Так, станом на 30 жовтня у порівнянні з рінем, який був за тиждень до того, на умовах поставки EXW-елеватор вони прибавили 400-500 грн/т, а на СРТ-порт ціни зросли на 350-450 грн/т. У «Аграрному союзі України» зазначають, що темпи збору культури продовжують відставати від минулорічних показників і аналітики прогнозують зниження загального показника цьогорічного врожаю. На 29 жовтня українські сільськогосподарські виробники зібрали трохи більше 16 млн тонн кукурудзи з 62% запланованих площ за середньої врожайності культури 4,77 т/га. За пронозами, валовий збір кукурудзи у 2020 році складе менше 30 млн тонн. Пропозицій на ринок поступає вкрай мало, з огляду на показники збиральної компанії та динаміки цін аграрії зайняли стримуючу позицію продажів, при цьому попит дедалі збільшується.

Читайте: Олена Покотилова: Політ мрії

Ціни на пшеницю за минулий тиждень також залишились у зростаючому тренді. Продовольча і фуражна пшениця на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт в чергове подорожчала на 100 грн за 1 тонну. Підтримку цінам надає присутній експортний попит і загальне збільшення цін на пшеницю чорноморського регіону, що відбулося у жовтні. Тож, українські фермери намагаються стримувати продажі в очікуванні подальшого росту цін.

Ціни на ячмінь збільшились вслід за всіма суміжними ринками – на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт вони прибавили по 200 грн/т. На збільшення цін впливає відповідні тенденція на ринку фуражного зерна загалом, наголошують у «Аграрному союзі України».

Таким чином, станом на 30 жовтня на умовах постачання EXW-елеватор ціни на зерно встановились на рівнях (максимум):

  • продовольча пшениця – 7 800 грн/т;
  • фуражна пшениця – 7 700 грн/т;
  • ячмінь – 6 700 грн/т;
  • кукурудза – 7 200 грн/т.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що експортна ціна української соняшникової олії перетнула позначку у $1000/т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також