НАДИХАЮЧІ ІСТОРІЇ
ЖІНОК І В ПОЛІ, І В ДОЛІ
Олена Покотилова

керівниця ТОВ «Лан-Агро»,
Калинівський район,
Вінницька область

Земельний банк:
700 га
Основні культури:
пшениця, ячмінь, кукурудза, соняшник та соя
Кількість
працівників:

27 осіб

Я прикипіла серцем до агро!
Кураторка проєкту: Дар’я Модонова,
менеджерка з маркетингової підтримки гербіцидів на польових культурах,
компанія «Сингента»

Наша четверта героїня — Олена Покотилова, керівниця господарства «Лан-Агро» та головний агроном за сумісництвом.

Олена зізнається, що потрапила до агросфери випадково і до цього успішно працювала у  сфері маркетингу. Вміння швидко опановувати нові напрями роботи стало Олені у пригоді в новій та, як виявилося, рідній галузі.

Для Олени ми підготували неймовірну пригоду — політ мрії та запросили її до чарівного міста Кам’янця-Подільського. Тож дізнаємося, що надихає Олену та які найсміливіші плани вона збирається втілити у життя. Полетіли!


Олено, коли ви зрозуміли, що агро стане справою вашого життя?

Агро увійшло в моє життя майже 7 років тому. Комусь може здатися, що це було нещодавно, однак за моїми відчуттями — вже давно. Причому увійшло дуже несподівано, адже я — дівчина з міста. Народилася у Херсоні, навчалася, а потім працювала у Києві, і зовсім не в агросекторі. Створювала нові продукти, рекламу, тому маркетинг тривалий час був невід’ємною частиною мого життя.

Однак на певному етапі я почала прагнути чогось нового, хоча тоді взагалі й не підозрювала, що це буде саме агробізнес. Проте, з’явився шанс поспостерігати за цим напрямом, зі свого боку чимось допомогти, проконсультувати. Так і допомагала крок за кроком і разом з тим знайомилася з людьми, із землею. Адже із землею все не так легко, як може здатися. Коли ти просто на неї дивишся і робиш гарні фото, скажімо, на фоні квітучого соняшника, це дуже красиво. Але коли ти вже сієш власне насіння та бачиш, як воно зростає, як зеленіє, наливається, — це вже зовсім інші відчуття.

Так я і прикипіла серцем до агро. Воно припало мені до душі, як і люди, що мешкають у цьому селі. І я сподіваюся, це взаємне почуття.

Цікаво, що ви і керівниця господарства, і головний агроном — як вдається все встигати?

Так, і керівниця, і агроном, до того ж єдиний! На даному етапі мені хотілося нового досвіду і досягнень. Тому мені здалося, що я зможу зробити цей дуже відповідальний крок: самостійно посіяти, виростити та зібрати врожай. Гадаю, що результат вийшов успішним. Було надзвичайно цікаво, адже це зовсім різні зони відповідальності! Я і до цього активно контролювала агрономічний напрям, обирала посівний матеріал, добрива, ЗЗР. Дуже романтично прокидатися о 5 чи 6 ранку, відкривати бак обприскувача, носити ці красиві каністри…

Це дійсно дуже цікаво, коли багато чоловіків стоять поруч і дивуються, мовляв: «Жінко, що ж ти тут робиш?» Тридцять три рази перепитають: «А ви впевнені в тому, що робите?» Так, я впевнена!

Мені надзвичайно пощастило у житті — колись я познайомилася з дуже талановитою людиною. Це мій аграрний гуру, про якого я завжди розповідаю, що немає більш досвідченої людини. Його найбільший талант — навіть не розповісти, як правильно обробити землю і доглянути посіви. Неважливо, чи він бачить людину перший раз, чи двадцять перший, він завжди починає з того, що землю треба любити. Це перше, чому він мене навчив. Я вам завжди буду вдячна, Валерію Станіславовичу!

Який рецепт успіху від Олени Покотилової?

Бути закоханою у свою справу! І так у всьому! Наприклад, для того щоб класно водити автомобіль, потрібно його по-справжньому любити. Я просинаюся щоранку з думкою про те, що займаюся справою, яка мені до душі. У цьому весь секрет.


Як розподіляєте час між роботою та родиною? Чи вдається тримати баланс?

Моєму синові чотири роки, і, напевне, мій агробізнес — це найбільше та найяскравіше враження у його житті. Він із задоволенням їздить зі мною на комбайні та тракторі й був дуже засмучений, коли поїхав до бабусі на море, а я збирала пшеницю без нього. Доходило до того, що я навмисне притримала збирання соняшника, щоб він встигнув взяти участь у жнивах. Колись син відпочивав у бабусі та грався з однолітками у дитячій кімнаті. Потім одна жінка підійшла до моєї мами зі словами: «Ваш хлопчик такий мрійник, бо постійно розповідає про те, що нібито збирає пшеницю на комбайні!» А ми кажемо, що це не мрії, а його реальність.

Чи можете поділитися планами на майбутнє? Що хотілося б змінити або вдосконалити у бізнесі?

У мене є майже дитяча мрія — так сподобалося купувати новий трактор, що хочу придбати ще комбайн у господарство! Також плануємо переходити на новий етап розвитку агробізнесу — від вирощування сировини до виробництва готової продукції. Хочу налагодити повний цикл виробництва та працювати на експортні ринки. Буду використовувати базові знання економіста-міжнародника і виходити на співпрацю із зарубіжними країнами та цікавими людьми.

Чи сподобався вам наш сюрприз? Які емоції?

Я дуже щаслива. Це була велика несподіванка, і мене переповнюють емоції.

Я дуже хвилювалася, адже ніколи не літала на повітряній кулі й це був справжній виклик.