Новини / Технології     20 лютого 2022 21:34

Євросоюз звернувся до СОТ через заниження Китаєм цін ліцензій на патенти

Oppo, Xiaomi, ZTE і Huawei сплачують західним компаніям значно менше грошей за ліцензії

Євросоюз звернувся до Світової організації торгівлі через заниження Китаєм цін ліцензій на патенти, що завдає мільярдних збитків європейським технологічним компаніям. Про це повідомляє Financial Times.

Справа полягає у необхідності виробників смартфонів отримувати ліцензії на патенти для своїх продуктів, аби виконувати міжнародні стандарти. Зокрема до них входять використання технології 3G, 4G або 5G. Якщо сторони не можуть домовитися щодо ціни, її визначає суд.

Однак у серпні 2020 року Верховний суд КНР заборонив компаніям захищати свої патенти та укладати для цього ліцензійні угоди в іноземних судах. Покарання за порушення – штраф у 130 тисяч євро на день.

Китайські компаніі використовують цю заборону і через вітчизняний суд можуть отримати ліцензію на патенти європейських технологічних компаній. Тоді це коштуватиме вполовину менше ринкової ціни, або бути безкоштовним.

Як результат, такі відомі компанії як наприклад Oppo, Xiaomi, ZTE і Huawei сплачують західним компаніям менше грошей за ліцензії, ніж їх іноземні конкуренти. Нагадаємо, зокрема Ericsson, Nokia та Sharp, втратили мільярди євро прибутку.

У ЄС заявили, що заборона звертатися в іноземні суди позбавила європейські компанії можливості належно захищати свої права у судовому порядку.

Раніше Landlord повідомляв, що українців попереджають про масове поширення підозрілих посилань із метою викрадення автентифікаційних даних користувачів Facebook.

Владислава Михайленко 

Читайте також