Новини / Рослинництво     30 квітня 2020 09:04

Супутниковий моніторинг: посуха сильно вдарила по озимині на півдні України

Моніторинг посівів озимих культур в Україні за допомогою супутникових знімків показав, що у квітні через посуху постраждало чимало полів у південних регіонах. Найбільш потерпає озимина в Одеській області – там стан посівів погіршився майже на кожному п’ятому гектарі, повідомляє платформа супутникового моніторингу EOS Crop Monitoring.

За її даними, найбільше територій, де станом на 21 квітня погіршився ріст озимини – на півдні Одеської області. Погіршення стану культур там виявлене на 155 тис. га полів. Це складає 18% від усіх посівів зимових культур в регіоні у 2020 році.

У інших південних областях – Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, АР Крим – погіршення стану культур виявлено на загальній площі близько 100 тис. га. Загалом по території України у поганому стані перебуває 4% від усіх посівів. Це визначили через супутникові зображення – на них помітний спад вегетації цих посівів з 7 по 21 квітня.

Імовірно, посуха та погіршення стану посівів призвела до того, що окремі поля під озиминою взагалі переорали. Це можна побачити завдяки порівнянню супутникових знімків станом на 7 та на 21 квітня. З’ясувалося, що площа таких полів по території України складає близько 100 тис. га.

Читайте: У Західній Європі найпосушлива весна за останні 40 років – MARS

Вивчення стану посівів озимих культур здійснювалося за оптичними даними супутників Landsat-8 та Sentinel-2. Стан частини посівів не вдалося визначити через хмарність (див. графік).

Платформа EOS Crop Monitoring, яка на час каратину відкрила безкоштовний доступ для фермерів України та світу, дає змогу аграріям оперативно реагувати на проблеми на полях та самостійно відстежувати стан посівів онлайн. Раніше її дослідження виявило, що загалом цьогоріч посівів озимини в Україні на 5% менше, ніж торік.

Читайте також

Матеріали по темі