Новини / Тваринництво     28 грудня 2020 17:20

ЄС припинила імпорт курятини з України через спалах пташиного грипу

Повністю або частково обмежений імпорт м’яса птиці з України ще у 10 країн світу. Спалах «пташиного грипу» зафіксований у Миколаївській області, також вивчається ситуація у Київській області

Європейський Союз повністю обмежив імпорт української продукції птахівничого комплексу через зафіксовані випадки «пташиного грипу» у Миколаївській і Київській областях. Про це на своїй сторінці Facebook повідомила голова держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

«На превеликий жаль, хвиля «пташиного грипу», яка котиться Європою, де він виявлений в 13 країнах ЄС, дійшла і до України. На початку місяця цю хворобу виявили в  Миколаївській області. Причина захворювання за попередніми результатами проведеного епізоотичного розслідування – дика перелітна птиця. Фахівцями Держпродспоживслужби були здійснені всі необхідні заходи. Надійшла інформація про можливе захворювання птиці на півночі Київської області, в Іванківському районі», – написала вона.

ЧитайтеУряд ухвалив проєкт санкцій за порушення правил поводження з ГМО

За словами очільниці служби, ситуація серйозно відображається на експорті – наразі Саудівська Аравія, Молдова, Ізраїль імпортують продукцію української птахівничої галузі із обмеженнями, які стосуються десятикілометрової зони навколо спалаху. ОАЕ  – імпортує продукцію із обмеженнями, які стосуються радіусу 25 кілометрів від спалаху. При цьому Гонког, Білорусь, Казахстан обмежили постачання м’яса птиці з Миколаївської області взагалі.

Однак, всі країни ЄС, Сінгапур, Марокко, Туніс, Японія повністю припинили імпорт продукції птахівництва з України.

«Зараз ми проводимо активні переговори партнерами з ЄС, Сінгапуру, Японії та інших країн щодо визнання зонування. Робота ведеться в non-stop режимі при із підтримкою МЗС та відповідних дипломатичних установ», – наголосила Владислава Магалецька.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що українських трейдерів можуть посунути з китайського ринку кукурудзи.

Читайте також