Новини / Трейдинг     21 грудня 2020 12:00

Українських трейдерів можуть посунути з китайського ринку кукурудзи

Бразилія заявила про намір про значне нарощування продажів кукурудзи на ринок Китайської Республіки і має потенціал для здійснення планів

Українських трейдерів можуть посунути з китайського ринку кукурудзи. Третій за обсягами світовий виробник – Бразилія – має намір збільшити обсяги торгівлі кукурудзою з Китаєм. Про це повідомило видання World Grain с посиланням на агентство Reuters. Йдеться про відповідну заяву, з якою виступила минулого тижня асоціація виробників кукурудзи Бразилії – Abramilho.

Власне, другим за валовим збором культури є безпосередньо Китай, але вся вироблена кукурудза споживається безпосередньо у цій країні, а одночасно КНР виступає одним з головних імпортерів цього виду зерна.

Наразі, як витікає з заяви Abramilho, Бразилія не має кукурудзи для нарощування експорту – мова йде про продаж культури майбутнього врожаю, який у Південній кулі почнуть збирати лютому 2021 року.

Асоціація звертає увагу на те, що у поточному році лише невелика частина бразильської кукурудзи (близько 68 тис тонн) була відправлена в Китай в минулому році. В той час, як загальний обсяг експорту склав 42,7 млн тонн (за даними USDA – 37 млн тонн). Для порівняння: протягом цього періоду Китай закупив 80% бразильської сої.

ЧитайтеТОП-3 імпортерів української кукурудзи у січні-листопаді 2020 року

Тому, представники асоціації зустрічалися з китайськими імпортерами і владою, щоб обговорити торгівлю кукурудзою і, як вже заявили у міністерстві сільського господарства Бразилії, країна має намір вжити заходів для збільшення експорту кукурудзи в КНР.

Щоправда, залишаються неврегульованими технічні питання, зокрема, стурбованість китайських покупців наявністю певних видів бур’янів на посівах кукурудзи у Бразилії. Але, як запевнили у Abramilho, цю проблему легко подолати за допомогою гербіцидів.

Зазначимо, що КНР за результатами січня-листопада 2020 року стала найбільшим покупцем всією експортованої Україною кукурудзи – продажі перевищили 1 млн тонн. За прогнозом USDA у 2020/2021 маркетинговому році Україна експортує 24 млн тонн кукурудзи, а Бразилія – 39 млн тонн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що експорт зернових з України наблизився до 24 млн тонн.

Фото: World Grain

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також