Новини / Політика     28 грудня 2020 15:30

Уряд ухвалив проєкт санкцій за порушення правил поводження з ГМО

Пропонується за порушення правил безпеки при поводженні з генетично модифікованими організмами встановити штрафи до 8500 гривень

Кабінет міністрів України ухвалив проект закону, яким пропонується ввести штрафи за порушення правил безпеки при поводженні з генетично модифікованими організмами (ГМО).

Як вказується у пояснювальній записці до доукменту, «на сьогодні Держпродспоживслужбою в повній мірі не виконуються функції державного нагляду (контролю) в сферах насінництва та розсадництва» через те, що перевірки на наявність ГМО фактично не проводилися із 2015 по 2019 рік.

Відповідно, планується посилити контролюючі дії на цьому напрямку і «запровадити штрафні санкції за порушення правил біологічної та генетичної безпеки сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання ГМО у відкритих системах на підприємствах, установах та організаціях агропромислового комплексу».

ЧитайтеУряд встановив тарифи на проїзд по ще неіснуючим дорогам

Суми штрафів для громадян становитимуть від 3400 до 8500 грн, а для посадових осіб – від 5100 до 8500 грн.

Попри всю дискусійність питання із ГМО, ініціатива заслуговує на увагу, хоча і дивують, м’яко кажучи, мізерні суми штрафів за використання геномодифікованого посівного матеріалу, адже навіть максимальна сума стягнення наразі є меншою за вартість однієї тони сої.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що закупівельні ціни на продовольчу пшеницю в Україні протягом тижня зросли на 250 грн/т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також