Новини / Логістика / Політика     17 червня 2022 13:39

ЄС працює над альтернативним маршрутом експорту українського зерна через Румунію, – Макрон

Макрон скептично ставиться до транспортування зерна Чорним морем та розглядає с партнерами варіант експорту через Румунію

Президент Франції заявив 17 червня, що наразі не бачить перспективи в угоді з росією, щодо вивезення зерна з Одеси. Також він розповів що ведуться переговори стосовно  відновлення залізничних маршрутів, що з’єднують Одесу з Дунаєм у Румунії.

Про це повідомляє Reuters.

Після переговорів зі своїми українськими, німецькими, італійськими та румунськими колегами 16 червня,  Макрон розповів телеканалу TF1, що розглядаються варіанти оновлення залізничного маршруту від Одеси до річки Дунай у Румунії.

Румунія була одним з альтернативних маршрутів експорту українського зерна.

“Одеса знаходиться за кілька десятків кілометрів від Румунії, і через Румунію можна було б вийти до Дунаю та залізниці”, – сказав Макрон.

“Ми знаходимося в процесі створення свого роду вузла з’єднання, де ми могли б експортувати це зерно набагато більше та швидше, ніж ми робимо сьогодні”, – повідомив президент Франції.

Завдяки такій ініціативі зерно в кінцевому підсумку буде переміщено до чорноморського порту Констанца, звідки його потім можна буде експортувати на більших суднах.

Читайте також: До Чернівців релокувався унікальний виробник електроніки для бджільництва

Макрон сказав, що Париж надішле експертів для допомоги Бухаресту.

Довідка. Україна прагне використовувати автомобільні, річкові та залізничні сполучення, щоб збільшити щомісячний експорт зерна приблизно до 2 мільйони тонн, але це залишається значно нижче довоєнних обсягів, які становили до 6 мільйонів.

Нагадаємо, Оздемір зауважив, що поділяє скептицизм України щодо обіцянок рф стосовно зернових коридорів.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також