Новини / Інвестиції     29 липня 2023 10:03

Японія допоможе відновити зрошувальні системи на Одещині


Японія допомагатиме Україні в модернізації та відновленні зрошувальних систем.

Про це йдеться в повідомленні Держрибагентства.

Зокрема повідомляється, що відбулася робоча зустріч представників Мінагрополітики, Державного агентства меліорації та рибного господарства України і Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), де розглядалися питання допомоги Японії для модернізації та відновлення зрошувальних систем в Україні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Основні напрями роботи, які були запропоновані японськими партнерами:

  • модернізація та підвищення ефективності функціонуючих зрошувальних систем,
  • відновлення нефункціонуючих зрошувальних систем щодо яких є попит споживачів,
  • технічна та фінансова підтримка організацій водокористувачів.

Також визначено пріоритетні регіони України для зазначених напрямів роботи – це Одеська, Миколаївська, Дніпропетровська, Полтавська, Черкаська та Житомирська області.

Під час зустрічі також був розглянутий детальний механізм співпраці з JICA, а також досягнуто домовленостей щодо надання японській стороні необхідної інформації, обґрунтувань для визначення пріоритетності проєктів.

Першочергово буде розпочато роботу над підготовкою інформації щодо проєктів у Одеській області, зокрема з модернізації та відновлення рисових зрошувальних систем.

Нагадаємо, уряд Японії та Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) забезпечили фермерів Харківщини насінням соняшнику та кукурудзи для весняної посівної.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) запустило програму “Агро”, в рамках якої інвестують понад 70 млн грн в пілотні проєкти модернізації зрошення в Україні.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також