Новини / Техніка     22 червня 2021 12:40

Якими є три головні складові сталого розвитку аграрної галузі

Як за допомогою сучасних технологій оптимізувати захист ґрунту, внесення добрив та захист рослин — майстер-клас від компанії John Deere

Компанія John Deere вперше провела День сталого розвитку, який відбувся наприкінці травня 2021 року у Вальдорфі (Німеччина). Його учасниками стали представники агросектору, партнери компанії та експерти з різних напрямів сільського господарства. Вони обговорили, як досягнути сталого виробництва і знайти оптимальний баланс між економікою та екологією.

Сьогодні, коли попит на продукти харчування постійно зростає, а питання зміни клімату стоять дуже гостро, шлях до цього балансу лежить через застосування цифрових інноваційних рішень — вони допомагають досягати вищих врожаїв при меншому використанні добрив, агрохімікатів та палива.

«Цифровізація — ключовий фактор, що дозволяє зробити сільське господарство більш стійким. Вона також дає можливість досягнути більшої прозорості, що допомагає фермерам завоювати довіру споживачів», — сказав на церемонії відкриття Маркварт фон Пентц, президент підрозділу сільського господарства John Deere.

У ході Дня сталого розвитку компанія John Deere окреслила три галузі, що максимально впливають на стійкість сільського господарства: захист ґрунту, внесення добрив та захист посівів.

Захист ґрунту

Захист ґрунту в першу чергу забезпечується внаслідок використання більш великогабаритних машин, що дозволяє зменшити вплив на ґрунт. Підвищується його родючість, накопичується більше води й поживних речовин. Попри те що велика техніка останнім часом стала важчою, ущільнення ґрунту неухильно знижується завдяки використанню шин більшого розміру з низьким тиском. Наприклад, сучасний 22-тонний колісний трактор впливає на ґрунт у межах всього 0,6 кг/см, тоді як 3-тонний трактор потужністю 75 к.с., створений у 1970-х роках, чинить тиск 1,5 кг/см².

У сучасних гусеничних тракторів показники тиску на ґрунт ще нижчі. Так, у нового трактора John Deere 8RX площа плями контакту становить 4,6 м², тому тиск на ґрунт дуже низький — усього 0,4 кг/см². Більша пляма контакту також означає меншу глибину колії, що знижує не тільки ущільнення ґрунту, але й опір коченню. Як наслідок, це забезпечує нижчу витрату палива і менші викиди CO2. Випробування показали, що таким чином можна знизити витрату палива на 10%, тому ця інновація може зробити серйозний внесок у захист клімату.

Внесення добрив

Серед фермерів нерідко виникають дискусії з приводу внесення гною — цінного органічного добрива, яке, однак, необхідно правильно використовувати. Воно дає максимальний ефект у тому випадку, якщо вдається точно визначити потребу рослин у поживних речовинах, а також вміст цих речовин у гної. Сьогодні завдяки датчику John Deere HarvestLab є можливість його виміряти, взявши проби ґрунту і рослин. Датчик визначає точну кількість азоту, фосфору та калію, навіть якщо їх показники змінюються. Результати цих вимірів дозволяють будувати карти полів та міняти норми внесення на різних ділянках.

Читайте: Євген Заіграєв: ми можемо за 5 хвилин погодити рішення про надання лізингу

Карти завантажуються в додаток, внаслідок чого норми можуть автоматично регулюватися в режимі реального часу. Це гарантує точне внесення відповідно до потреб на конкретній ділянці поля для конкретних культур. Крім того, запобігає не тільки недостатньому, але і надмірному використанню добрив, що допомагає уникнути забруднення повітря та води, а також знижує потребу в мінеральних добривах. Для виробництва останніх витрачається велика кількість енергії, і при цьому залишається великий вуглецевий слід, тому цифровізація у сфері внесення добрив також добре позначається на екології.

Захист рослин

Захист рослин сьогодні теж передбачає високу точність внесення без передозувань агрохімікатів. Ця проблема вирішується за допомогою технологій точного землеробства — зокрема, автоматичної системи точного водіння AutoTrac, розумної системи контролю секцій SectionControl і розумної системи управління форсунками ExactApply.

Для захисту рослин, як і для внесення добрив, складаються карти полів, які дозволяють змінювати норми залежно від конкретної ділянки поля, густоти посівів, їх стану тощо.

«Технології точного землеробства підвищують ефективність сільськогосподарських робіт і при цьому забезпечують захист навколишнього середовища. Внаслідок запровадження інновацій викиди СО2 можуть бути скорочені на 11% до 2030 року, а це дуже серйозні показники», — зазначив професор Пітер Пікель, експерт напряму «Технології майбутнього».

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціна на землю буде стартувати з $2000 за гектар

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також