Новини / Техніка     24 листопада 2020 11:07

Яку вітчизняну техніку фермери купували у 2020 році?

Упродовж перших 7 місяців 2020 року вітчизняні фермери придбали 1863 агрегати українського виробництва, скориставшись урядовою Програмою часткової компенсації вартості.

Загальна вартість усієї придбаної за Програмою техніки становила 415,08 млн грн. Про це повідомляє УКАБ.

Як і можна було очікувати, найбільш масовою категорією придбаної вітчизняної техніки стала ґрунтообробна — 1281 агрегат на загальну суму 230,9 млн грн.

Наступна категорія — посівні агрегати. За вказаний період аграрії придбали 243 вітчизняні сівалки, заплативши за них 76,7 млн грн. Цікаво, що якщо раніше найвищим попитом користувалися традиційні зернові моделі, то сьогодні фермери звертають дедалі більшу увагу на сівалки точного висіву.

Також зростає популярність причіпних обприскувачів українського виробництва. 179 машин попрямували до нових власників. Разом із ними — відразу три самохідні обприскувачі Made in Ukraine. Це дозволяє сподіватися, що виробництво такої високотехнологічної категорії сільгоспмашин розвиватиметься в Україні й надалі.

Традиційно популярні вітчизняні розкидачі добрив, яких за 7 місяців 2020 року придбали 126 одиниць.

Читайте: Ціна соняшника може перевищити 20 000 грн за 1 тонну

Натомість істотне падіння зафіксоване в сегменті тракторів та комбайнів українського виробництва. Було реалізовано лише 21 трактор загальною вартістю 28,44 млн грн, що майже в чотири рази менше у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Вітчизняні комбайни у 2020-му взагалі не знайшли собі покупців у рамках Програми.

Утім, ці показники однаково можна назвати дуже непоганими, враховуючи, що темпи придбання нової сільгосптехніки в Україні дещо знизилися через ряд факторів: низьку врожайність у багатьох регіонах, карантинні обмеження, заплановане запровадження ринку землі тощо.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, як захистити двигун техніки у холодну пору року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також