ЛогістикаНовиниРослинництво

Якщо не розблокувати порти до осені, то зерно почне пропадати, – Дикун

Через декілька тижнів почнуться жнива нового врожаю, але Україна не встигає вивезти до того часу ще 22-23 млн тонн. Тому наразі постає проблема зберігання.

Про це на брифінгу повідомив голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун, передає кореспондент LB.

Дикун заявив: “До початку активної фази війни ми в місяць могли експортувати до 5 млн тонн зернових. Всі 30 років своєї Незалежності ми будували експорт через наші порти. Тобто 5 млн тонн щомісяця експортувалися виключно через порти. Наразі основні порти заблоковані. Деякі окуповані. Залишилися лише два дунайські порти”.

Також Дикун наголосив, що у надлишку зараз близько 22-23 млн тонн зернових. Україна готова їх експортувати, але не має можливості прискоритись.

“В березні вдалося експортувати через західний кордон 200 тис. тонн, у квітні — близько 900 тис. тонн, у травні — 1,7 млн тонн. У нас активніше почала працювати українська залізниця, автомобільний транспорт. Половина з 1,7 млн тонн поставлені через два дунайські порти: Ізмаїл та Рені. Але цього є недостатньо. Тому весь світ говорить про необхідність розблокування портів”, – розповів він.

Дикун додав, що в майбутньому окрім портів необхідно розвивати західний напрямок транспортування зерна коліями та попередив: “Наразі ми не встигнемо вивезти все зерно до збору нового врожаю, який на Бессарабії вже стартував. А основна частка збору врожаю розпочнеться за два-три тижні”.

За його даними,  на початку осені в Україні буде надлишок зерна в обсягах 55 млн тонн, тому вкрай важливо розблокувати порти.

 “У нас буде занадто багато зерна… Ми готові його експортувати. Тому настільки важливо розблокування наших портів”

Читайте також: Як “рукава” для зберігання зерна можуть врятувати аграріїв та зберегти врожай

Голова ВАР звернув увагу, що однозначно постане проблема зберігання зерна, але першочерговим залишається питання як його зібрати:

“За нашими оцінками, які збігаються з Міністерством аграрної політики, для збиральної кампанії, щоб аграрії засіяли ранні зернові, нам необхідно близько 6 млрд доларів. Це ще одне ключове питання до уряду та Верховної Ради”.

Нагадаємо, ціна будівництва елеваторного комплексу з рукавним зберіганням обходиться у 70-80 $/м. куб, що вдвічі дешевше комплексу з силосами.

Марковська Катерина

 

 

 

 

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку