Новини / Ринок землі     20 жовтня 2020 17:25

Безоплатну приватизацію землі в Україні треба припинити – Роман Лещенко

Голова держгеокадастру вважає, що механізм безоплатної приватизації землі треба замінити монетизацією через прийняття відповідних змін до законодавства

Безоплатну приватизацію землі по 2 га на громадянина треба негайно зупинити шляхом внепсення змін до законодавства і введення відповідної монетизації. Наразі у держави немає землі для забезпечення громадян землею, оскільки офіційний баланс землі в Україні  не відповідає дійсності. Про це заявив голова дергеокадастру Роман Лещенко у інтерв’ю виданню «Економічна правда».

«Треба публічно сказати громадянам України, що земель сільськогосподарського призначення в Україні менше 33 млн. У нас немає 42 млн га земель. В Україні був некоректно порахований баланс землі. Ми брехали суспільству, що в нас є земля», – сказав він.

Більше того, як підкреслив очільник держгеокадастру, сам механізм безоплатної приватизації був затверджений у 2001 році у Земельному Кодексі, як колосальна схема «дерибану» української землі. За його даними, тільки з середини 2013 року з державної у приватну власність через механізм безоплатної приватизації було виведено понад 700 тис га землі. При цьому, аудит існуючого з 2013 року електронного реєстру зроблений лише на 27%.

Читайте: Роман Лещенко: Брехня, що у держави є 10,4 млн га землі

«Класична історія формування земельних масивів тисячами гектарів по Україні зводиться до стандартної парадигми: землю оформлюють на бухгалтера, водіїв, коханок, троюрідних братів, кумів, колишніх працівників, благодійні фонди, осіб, які мають відносини нотаріального характеру, пов’язані борговими розписками», – зазначив Роман Лещенко.

Наразі, за його словами, після місцевих виборів, буде проведена передача до ОТГ 2,3 млн га державної землі , і у власності держави залишиться «клин» у 750 тис га. Тобто розмови про те, що держава володіє понад 10 млн га сільськогосподарської землі треба припинити і влада має відверто визнати це публічно. Держгеокадастр не має інформації де і у кого знаходиться 5 млн га землі – це стане відомо після оцифрування паперових даних у кадастрах, що велися у 2002-2013 роках.

Шляхом внесення змін у Земельний Кодекс безоплатна приватизація має бути трансформована у монетизацію для захищених категорій, насамперед, учасників АТО. Тим більше, що понад 70% учасників бойових дій, що отримували по 2 га, відчужували землю і отримували грошову винагороду.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, як на думку голови асоціації «Аграрний союз України» можна створити механізм для проведення земельної реформи.

Джерело: Економічна правда

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також