Новини / Фінанси     18 травня 2020 10:05

Яків Смолій: у 2020 році Україна може отримати фінансування на $6-6,5 млрд

Ухвалення «банківського» законопроекту розблокувало розгляд питання про перший транш від МВФ за програмою stand-by

Міжнародні партнери України і світові фінансові організації позитивно відреагували на ухвалення закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності» (т.з. «банківського» закону). Очікується, що і реакція головного позичальника – МВФ – також буде на користь виділення траншу за півторарічною програмою stand-by. Про це у інтерв’ю BBC заявив голова НБУ Яків Смолій.

«Після підписання закону президентом буде оголошено засідання Ради директорів МВФ. У місії, яка працювала в Україні, готові усі документи, вони їх передадуть на засідання “борду”, який прийме рішення», – сказав він.

Читайте: Урядова арифметика: що не так у цифрах прем’єр-міністра 

Якщо рішення буде ухвалене, то перший транш від МВФ може поступити вже у травні або у перший тиждень червня. Розміри траншів ще остаточно не затверджені, але, за словами голови Національного банку, у цьому році за квотою по програмі stand-by від МВФ надійде близько $3,5 млрд, ще $1,5 млрд позик буде надано у 2021 році.

Втім, є одна особливість: у попередні роки кошти МВФ розщеплювалися – частина йшла на поповнення міжнародних резервів НБУ, частина направлялась у розпорядження міністерства фінансів. Поточна програма передбачає, що все фінансування буде направлене на покриття бюджетного дефіциту.

Крім того, розблокування питання співробітництва з МВФ значно підвищує шанси України отримати фінансування з інших міжнародних джерел.

Це «відкриває двері для отримання додаткового фінансування від Світового банку, Європейської комісії та урядів Канади та Японії. Якщо це скласти разом, то може бути близько $6-6,5 млрд доларів лише цього року», – зазначив Яків Смолій.

Нагадаємо, раніше повідомлялось про прогноз ФРС щодо можливості чергового економічного спаду.

Фото: LIGA.net

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також