Новини / Фінанси     17 травня 2020 12:30

ФРС попереджає про можливість чергового економічного спаду

Федеральна резервна система США допускає, що у найближчій перспективі можливий обвал фондового ринку і масові дефолти найбільших банків

Федеральна резервна система США попередила про можливість чергового падіння цін на акції та інші активи у випадку поглиблення пандемії коронавірусу і відповідного посилення карантинних заходів. Про це йдеться в оприлюдненому ФРС 15 травня «Звіті про фінансову стабільність».

«Під час спалаху COVID-19 і пов’язаних з цим потрясінь, фінансові ринки були менш крихкими, ніж під час фінансової кризи 2007-2009 років. Проте, виникла значна напруга, яка потребувала надзвичайних дії Федерального резерву щодо стабілізації ринків короткострокового фінансування. Перспективи пандемії і економічної активності залишаються невизначеними. Ризики, пов’язані з COVID-19 і його впливом на економіку США і світу залишайся високим. Крім того, існує ймовірність того, що нові стреси можуть співпасти з вже існуючою нестабільністю фінансової системи або фінансовими прорахунками у Європі, Китаї та країнах, що розвиваються», – сказано у документі.

Читайте: У II кварталі економіка України скоротиться на 11% – НБУ 

У звіті також підкреслюється про високий рівень небезпеки на ринку кредитування з високою часткою позикових коштів.

«Дефолти по кредитах із залученням позикових коштів збільшилися в лютому і березні і, ймовірно, будуть продовжувати рости», – йдеться у звіті.

Тож, видання Reuters вважає, що ФРС подає сигнал про те, що відновлення після пандемії корона вірусу буде важким. Від ризиків дефолтів не захищений ніхто – від найбільших банків і хедж-фондів до домогосподарств, яким загрожує втрата цінності активів і вимушений їх розпродаж.

Ринки заспокоїлися, оскільки ФРС затопила фінансову систему ліквідністю – пише видання Bloomberg, посилаючись на заяву голови ФРС Джерома Пауелла.

За його словами, економіка все ще стикається з безпрецедентними ризиками: «Додаткова фіскальна підтримка може бути дорогою, але вона того варта, якщо вона допомагає уникнути довгострокового економічного збитку і забезпечує нам скоріше відновлення».

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про прогноз економіки України від ЄБРР.

Фото: Wikimedia

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також