Новини / Технології     09 липня 2021 16:59

Якість врожаю та безпека для здоров’я: переваги ЗЗР від Сингента

Наочні результати тестування оригінального фунгіциду Ширлан® та генеричних препаратів з аналогічною діючою речовиною

Спеціалісти, які працюють у сільському господарстві, постійно стикаються з великим потоком різної технічної інформації на аграрну тематику — у журналах, брошурах, каталогах і, звичайно, в інтернеті.

Однак зазвичай такого роду інформація поширюється компаніями насамперед з огляду на комерційні інтереси. Дійсно, інколи важко визначити, де все ж таки правда, а де комерційний міф. Багато фермерів, які довіряють сумнівній інформації, зазнають досить помітних збитків.

Однією з тем, що часто постає у ЗМІ, є всі можливі засоби захисту й добрива. Якщо говорити про пестициди (особливо про так звані аналоги або підробки), то часто після їх застосування низька ефективність (або повна її відсутність) не одразу помітна агроному. Тоді й виникає відчуття «наче спрацювало». А потім сарафанне радіо рознесе інформацію та цей сумнівний досвід. І далі знову — кому як пощастить… Однак це лише до часу, до виникнення реальної проблеми при використанні пестициду.

Від фермерів часто можна почути: «Діюча речовина одна і та сама — чому різниця в ціні?» Тож за що варто платити, а де краще відмовитися?

Що таке правильна формуляція

Компанія «Сингента» говорить про сільське господарство передусім як про науку. До того ж про науку живу й таку, що динамічно розвивається, потребує безперервного вивчення всіх без винятку аспектів. Саме наукова база є основою кожного продукту від компанії «Сингента».

Безумовно, діюча речовина — важливий аспект для ЗЗР, але не все залежить лише від неї. Насправді істинні властивості пестициду визначаються в ході виробничого процесу з огляду на комплекс інгредієнтів, що входять до складу оригінального продукту. Пестицид для захисту рослин — це не простий комплекс, що складається з однієї або декількох діючих речовин і цілого набору допоміжних сполук, які сприяють досягненню поставлених перед препаратом цілей: підвищити біологічну ефективність, а також зробити безпечним сам продукт. Оскільки якість та кількість інгредієнтів у формуляції препарату мають вирішальне значення, будь-які зміни цього складу призведуть до істотної зміни якості та біологічної ефективності.

Формуляція — це і є основний секрет, над яким наполегливо працюють вчені всіх країн. Навіть коли діюча речовина стає загальнодоступною після закінчення патентного захисту, технологічний процес виробництва оригінального продукту (формуляція), а також весь компонентний склад залишаються засекреченими. Це і визначає відмінність в ефективності оригіналу від аналогу. Інакше кажучи, навіть за наявності схожих діючих речовин, властивості продуктів будуть значно відрізнятися. Саме формуляція оригінального продукту забезпечує йому такі показники, як стійкість до змивання опадами, стійкість до ультрафіолетового випромінювання, тривалість захисної дії, широкий температурний діапазон застосування тощо.

Спеціалізоване дослідження: Ширлан® vs генерик

Для прикладу можна навести дані одного з досліджень, у якому порівнювався фунгіцид компанії «Сингента» Ширлан® (флуазинам) із продуктами, що мають у своєму складі аналогічну діючу речовину.

Ширлан® — відомий в Україні фунгіцид для боротьби з фітофторозом картоплі, який демонструє блискучі результати в захисті листя і бульб від хвороб. Патентний період активної речовини (флуазинаму) закінчився ще у 2006 році.

Лабораторні дослідження компанії «Сингента» і незалежні польові випробування довели, що Ширлан® ефективніший за генеричний флуазинам:

  • неякісна формуляція генеричного препарату швидко розшаровується;
  • наявне погане прилипання генеричного продукту;
  • розмір частинок генеричного препарату не забезпечує рівномірного покриття.

Описане вище випробування засвідчує стабільність бакової суміші та якісне прилипання до листя культури при застосуванні оригінального продукту. Генеричні препарати, що випробовувалися, демонструють швидше осідання та стікання порівняно з препаратом Ширлан®. Відмінності в кольорі чітко показують різницю між генеричними препаратами та оригінальним.

Під час лабораторного аналізу у двох із чотирьох досліджуваних генеричних препаратів із флуазинамом вміст активної речовини був нижчим, ніж у зареєстрованій специфікації. При цьому один зразок містив на 12% менше активної речовини, ніж заявлено на етикетці, і ці препарати мали гіршу ефективність у польових умовах.

У незалежних польових дослідженнях 2009 року всі випробовувані генеричні препарати з флуазинамом мали принаймні на 10% меншу ефективність (а в одному випадку — на 30%) у боротьбі з фітофторозом, ніж оригінальний препарат Ширлан®.

Зважаючи на високу цінність посівів картоплі, жоден виробник не може дозволити собі ризики втрати врожаю та зниження якості бульб від фітофторозу.

Читайте: Капітал танцює під дудку таланту

Як не нашкодити здоров’ю

Не менш вагомим є і такий показник, як безпека засобів захисту рослин для навколишнього середовища та людини. Адже дуже важливо, щоб хімічні засоби, які застосовує фермер, у результаті не завдавали шкоди здоров’ю. Для цього обов’язковими є спеціальні дослідження. Життєвий шлях кожного продукту від «Сингента» (до офіційного виходу на ринок) — це безліч всебічних тестів та досліджень. Потрібні роки, накопичений досвід і значна кількість коштів, щоб виконати всі суворі вимоги, пов’язані з безпекою ЗЗР.

Зважаючи на це, останнім часом можна спостерігати об’єднання масштабних хімічних компаній. Певною мірою це пов’язано з можливістю спільно вирішувати питання щодо досліджень і пошуку нових продуктів та технологій. Всебічні дослідження, які проводять компанії — розробники оригінальних препаратів, включають багато цілей:

  • визначення науково обґрунтованої норми внесення (з урахуванням резистентності, економіки тощо);
  • кратність і строки обробок;
  • період очікування (з урахуванням залишків);
  • спектр захисної дії тощо.

Однак і після виведення продукту на ринок дослідження не припиняються. Всі наступні дослідження мають на меті уточнення і доповнення вже існуючих рекомендацій. Фірма — оригінатор продукту на всіх етапах продовжує контролювати якість своїх препаратів, відслідковуючи всі моменти, пов’язані з його використанням.

На відміну від багатьох інших виробників ЗЗР у компанії «Сингента» в Україні для цього існує спеціально підготовлений ресурс — R&D-департамент. R&D «Сингента» в Україні понад 10 років тестує всі без винятку продукти компанії в усіх географічних зонах землеробства нашої країни. Отримані дані публікуються у вигляді практичних рекомендацій для наших аграріїв. Плануючи придбання аналога, поцікавтеся у виробників пестициду: яку кількість випробувань пройшов їхній продукт, у яких географічних зонах, які результати цих тестів? Також запитайте, чи не перетвориться ваше поле на ділянку для випробування подібних продуктів. Важливо зважати не лише на заявлені властивості, а й імовірні побічні ефекти (фітотоксичність, низька ефективність тощо).

Тож не варто ризикувати! Ризики, пов’язані з використанням аналогів, можуть призвести до реальних втрат урожаю та його якості. А через відсутність досліджень (токсикологія, профіль безпеки, максимально допустимий рівень залишків тощо), які для компаній-оригінаторів є просто обов’язковими, аналоги можуть становити реальну загрозу здоров’ю споживача.

«Сингента» — надійний партнер для бізнесу

Разом із широким спектром високоефективних пестицидів та надійною системою захисту рослин компанія «Сингента» пропонує українським сільгоспвиробникам послуги сучасних діагностичних центрів, у яких можна провести аналіз рослин на наявність фітопатогенів та шкідників. За результатами такої діагностики аграрії отримують чіткі рекомендації щодо найефективнішого застосування ЗЗР.

Також для клієнтів компанії в Україні існує чимало технічних сервісів, зокрема з налаштування і калібрування обприскувачів, із протруювання зерна тощо. Менеджери з продажів та технічні експерти «Сингента» завжди готові відповісти на запитання та надати професійну консультацію.

Крім того, у компанії «Сингента» діють багато вигідних акцій та пропозицій, а також працює служба підтримки клієнтів. Детальніше ознайомитися з інформацією щодо продуктів та акцій можна на сайті компанії.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, про правила успіху від провідних аграріїв України

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також