Новини / Рослинництво     19 серпня 2020 16:50

Якість соняшнику врожаю-2020 нижча за минулорічну – Agritel

На переробних підприємствах припускають, що з огляду на несприятливу ситуацію сезону, вимоги до вмісту олії у насінні соняшника будуть знижені на один базовий пункт

У прибережних районах країн Північного причорномор’я – Україні, Румунії і РФ – стартувала збиральна кампанія соняшника. Вже перші обсяги насіння, що надійшли на переробні заводи в Україні, принаймні поки що демонструють невтішні у порівнянні з минулорічними показники олійності. Про це повідомили у міжнародній компанії Agritel, яка займається аналізом аграрних і агропромислових ринків.

Зі інформацією компанії, деякі переробні підприємства навіть розглядають можливість зниження вимог щодо змісту олії на один базовий пункт. Наразі, як зазначили аналітики Agritel, в Україні насіння соняшнику на умовах припортовий завод продається по 11 000 грн за 1 тону (або трохи більше $400 за 1 тону) з ПДВ.

Читайте: Як зібрати 70 центнерів пшениці з гектара в умовах дефіциту вологи

При цьому, за даними інформаційного бюлетеня «Аграрного союзу України», станом на 13 серпня на умовах постачання у припортовий завод соняшник продавався по 11 900 – 12 500 грн за 1 тону (або близько $410 за 1 тону). У бюлетені також зазначено, що торгівельна діяльність на ринку соняшника була малоактивною.

Крім того, у Agritel повідомили, що в Україні почалася посівна кампанія озимого ріпка.

«Хоча виробники мають намір збільшити посівні площі в порівнянні з минулим роком через особливо привабливі ціни в цьому сезоні, поточні посушливі погодні умови можуть перешкоджати такому зростанню площ. Таким чином, погода в найближчі тижні буде мати вирішальне значення для посівної», – сказано у повідомленні компанії.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що прогноз валового збору зерна в Україні знижено до 70 млн тон.

Читайте також