Новини    31 жовтня 2023 19:44

Які три вуглеводи точно варто включити до свого раціону

Далеко не всі вуглеводи однакові, адже деякі продукти, які багаті на цю речовину, можуть бути дуже поживними та захистити ваше здоров'я

Традиційно вуглеводи мають погану репутацію, адже вони дуже швидко підвищують рівень глюкози у крові. Проте далеко не всі вуглеводи однакові, адже деякі продукти, які багаті на цю речовину, можуть бути дуже поживними та захистити ваше здоров’я. Про те, яку їжу потрібно їсти, розповіла дієтологиня Елізабет Барнс, передає korisno.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Коричневий рис

Коричневий рис – це дуже корисний цілозерновий продукт, який не містить глютену, проте багатий на антиоксиданти. Дослідження показують, що люди, які регулярно вживають коричневий рис, мають менші шанси захворіти на серцеві захворювання та отримати високий рівень холестерину у крові.

Окрім того, пам’ятайте про те, що коричневий рис набагато корисніший за білий та допомагає запобігти набору зайвої ваги.

Фрукти

Виявляється, якщо ви будете їсти надто мало фруктів, це може нашкодити вашому здоров’ю. Окрім того, споживання багатих на клітковину продуктів може бути пов’язане з довгостроковим контролем вашої ваги. Окрім того, так ви зможете захиститися від деяких хронічних захворювань, а саме проблем з травленням, хвороб серця, цукрового діабету 2-го типу та колоректального раку.

Також регулярне вживання фруктів може покращити ваші шанси на успішне старіння та зменшення тяжкості астми та інших хвороб легень.

Овес

Овес є не тільки багатим на поживні речовини цілозерновим продуктом, а також містить сполуки, які можуть унікальним чином підтримувати вашу імунну систему. У вівсі можна знайти бета-глюкан, а також мінерали, такі як мідь, залізо, селен та цинк.

Одне з досліджень показало, що саме ці речовини допомагають імунітету боротися з інфекціями, зокрема і застудами та грипом, а також вони підтримують здоровий мікробіом кишківника. Клітковина бета-глюкан у зернах вівса також є активною речовиною, що доведено допомагає знизити рівень холестерину та регулювати рівень цукру в крові.

Нагадаємо, суперфуд – це досить гучне слово, і ним називають чимало продуктів. Мається на увазі те, що вони можуть бути дивовижно корисними для здоров’я. І через те, що зазвичай ці продукти дорогі, чимало людей вважають ідею включити їх до свого раціону недосяжною.

Президент Асоціації дієтологів України, консультант з громадського здоровʼя МОЗ України Олег Швець розповів про продукти, які дозволять зробити сон спокійнішим, а загальний стан здоров’я – кращим. Від безсоння страждає понад 10 % населення розвинених країн, а в кожного другого дорослого спостерігається один або декілька симптомів розладу сну. Якби ми мали українську статистику, то, напевно, вона була б набагато гіршою.

Схильність споживати їжу з високим вмістом жиру та цукру може бути вродженою або розвинутися в результаті надмірної ваги. Але науковці вважають, що мозок засвоює цю звичку — дослідження.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Під “червону” групу різновидів м’яса потрапляють яловичина, свинина, баранина, оленина, що має рожевий або червоний колір у сирому вигляді. Продукти тваринного походження багаті на основні поживні речовини, такі як білок, залізо і вітамін B12. Червоне м’ясо є улюбленим для багатьох, проте, що відбувається з організмом, якщо їсти червоне м’ясо регулярно? – результати дослідження.

Кава є дуже популярним у всьому світі напоєм, який містить кофеїн, який є стимулятором центральної нервової системи. Наразі вчені вивчають зв’язок кави з різними патологіями нервової системи: у новому дослідженні зіставили кількість випитої кави з ймовірністю зменшення об’єму мозку, ризиком розвитку інсульту та деменції.

Згідно з новим дослідженням, яке моделює дані за 2018 рік, споживання занадто великої кількості очищених пшеничних і рисових продуктів, натомість занадто мало цільнозернових продуктів сприяє зростанню нових випадків діабету 2 типу в усьому світі.

В Американському коледжі ревматологів (ARC) радять дотримуватися так званої середземноморської дієти для здоров’я суглобів та кісток, котра багата на морепродукти, рослинні жири, клітковину, а раціон завжди можна підлаштувати під українські широти та можливості. Дуже важливо дотримуватися співвідношення: білки 10%, жири 30% та вуглеводи 60%, розповідають у tsn.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...