Новини / Фінанси     16 березня 2020 10:00

Як врятувати бізнес під час карантину – поради експертів

Полегшити ситуацію з кризою може створення фонду для підтримки бізнесу, а також податкові канікули чи значне зниження облікової ставки.

У європейських країнах планують створити мільярдні фонди, що підтримуватимуть бізнес. Полегшити ситуацію підприємцям, які через карантин втратять прибутки, також можна, знизивши облікову ставку чи зробити податкові канікули, вважають економісти.

За словами кандидата економічних наук Олександра Хмелевського, Національний банк знизив облікову ставку до 10%, та це не зробить кредити набагато дешевшими та доступнішими. Експерт наводить в приклад реакцію інших країн на кризу: в США продовжили податкові пільги для малого бізнесу та знизили податкову ставку на 1,0 – 1,25 %. У Японії підтримали бізнес, виділивши $4,1 мільярда. У Євросоюзі в планах – виділення 25 млрд євро на підтримку малого бізнесу та соціально незахищених верств населення.

Читайте: Карантин в Україні: як працюють пропускні пункти (КАРТА)

На думку засновника просвітницької ініціативи «Останній капіталіст» Валентина Краснопьорова, підтримка бізнесу потрібна, але бюджет України не зможе потягнути виплати підприємцям.

«Рішення на підтримку бізнесу абсолютно потрібні, проте у бюджеті немає таких грошей. У нас держава взяла на себе занадто багато обов’язків: треба платити пенсії, пільги нескінченні, за рахунок чого буде ще важче. Якби було менше зобов’язань, можна було б щось зробити», – зазначив експерт.

Як повідомляв LANDLORD, карантин у Китаї поліпшив атмосферу.

Фото: obozrevatel.com

Джерело: 24 канал.

Читайте також