Новини / Логістика     15 березня 2020 20:00

Карантин в Україні: як працюють пропускні пункти (КАРТА)

В Україні з 16 березня закриваються 94 пункти пропуску на кордоні з іншими країнами через коронавірус - оприлюднено список.

Оновлено 15 березня 20.30

Митна служба України створила інтерактивну мапу, де вказані закриті та відкриті пункти пропуску. Інформація регулярно оновлюється.

Оновлено 14 березня 20.50 

Стали відомі пропускні пункти, які закриють з понеділка 16 березня (з 00.00) на період карантину. Призупиняють роботу 94 пункти пропуску та пунктів контролю на державному кордоні. На 49 ПП призупиняється повністю пішохідне сполучення.

Завантажити документ з переліком пунктів пропуску, які закриваються, можна за посиланням.

У Митній службі України обіцяють невдовзі створити інтерактивну карту закритих ПП та тих, які працюють.

Оновлено 14 березня

У Митній службі повідомили, що всі великі пропускні пункти працюватимуть, зокрема основні аеропорти, порти, наземні пункти пропуску. Обмежать пропуск лише в певних місцевих ПП, на піших переходах, малозавантажених залізничних переходах. Яких саме – не вказується.

У митниці повторили, що обмеження не стосуються міжнародних вантажних перевезень.

Щодо водіїв вантажівок, екіпажів суден з інших країн, то вони заходити до України зможуть, однак проходитимуть медогляд.

Куди їхати вантажівкам, доки РНБО не затвердить перелік ПП, які закриють на карантин? 

У митниці радять обирати ПП, що є основними сполученнями України з іншими країнами та стежити за заходами, які вживають інші країни для запобігання поширення коронавірусу, щоб не опинитися з вантажем між митницями двох країни.

Митні декларації

Імпортери та експортери, як і раніше, зможуть пройти митний контроль на одному із ПП в межах однієї митниці, зазначеної у декларації. Наприклад, вантаж, який прямував на ПП«Шегині», зможе заїхати/виїхати через ПП «Краківець» Галицької митниці.

Які обмеження для вантажних перевезень є на 14 березня: 

1) Кордон Італія – Словенія: Словенія обмежила транзит вантажних транспортних засобів з Італії до Словенії. Рух дозволено лише у випадку, якщо кінцевим пунктом призначення є Словенія, або якщо вантажівки завантажені поштовими відправленнями, медичним обладнанням або фармацевтичною продукцією та гуманітарною допомогою. Італія планує закрити кордони також зі Словенії до Італії.

2) Кордон Хорватія – Словенія: Кордон закрито для руху важких транспортних засобів та автомобілів з Італії до Хорватії.

3) Кордон Угорщина – Словенія: Кордон закрито для всього руху з Італії до Угорщини.

4) Кордон Австрія – Словенія: На цей час обмежень немає.

Більш детально про ситуацію на кордоні – читайте у повідомленні Митної служби України:

Оновлено 13 березня 17.37

Через 48 годин кордон України закриють для іноземців на два тижні. Відповідне рішення прийняла Рада національної безпеки та оборони України (РНБО). Однак це рішення не стосується вантажоперевезень. У Мінінфраструктури повідомили, що міжнародні вантажні перевезення не припиняються, пише УНІАН.

Оновлено 13 березня 16.37.

Перелік пропускних пунктів, які тимчасово припинять роботу через карантин в Україні, й досі не затверджено. Бізнес очікує на оприлюднення списку, щоб розуміти, як планувати свою роботу. Таке повідомлення опублікувала прес-служба Європейської Бізнес Асоціації, пише Європейська правда. Підприємці мають надію на оперативний та конструктивний діалог з владою.

Оновлено 13 березня 11.40. 

Міжнародні вантажні перевезення зі Словаччиною не припиняються, але водії транспортних засобів повинні мати захисні засоби.

Румунські прикордонники повідомили, що території країн Європи умовно розділили на зони ризику. Під час в’їзду до Румунії з зон ризику, людей направляють до представників румунського МОЗ на перевірку в карантинній зоні, що триватиме 7 днів. Тих, хто відмовиться – до країни не пускатимуть. На цей час Україна поки що не входить до зон ризику.

Відповідно до даних Міністерства транспорту Румунії, водіїв транспортних засобів на кордоні перевірятимуть санітарні органи, також потрібно буде заповнити анкету з персональними даними і, якщо проблем не буде, водії зможуть їхати далі, повідомляє Урядовий портал.

Оновлено 13 березня 10.05. Сьогодні з 8:00 Словаччина обмежила пропуск на свою територію. Можуть потрапити у країну лише громадяни Словаччини та ті, хто має документи на постійне або тимчасове проживання на території Словацької Республіки.

Державна митна та прикордонна служби склали список пунктів пропуску, які є важливими для української економіки та в жодному разі не мають бути закритими. Нині цей перелік розглядає уряд. Про це повідомив голова Державної митної служби Максим Нефьодов.

Порада митної служби перевізникам вантажів – обирати для перетину кордону головні пункти сполучення України з іншими державами.

Читайте: Коронавірус відкриває нові можливості українським виробникам та експортерам – Денис Шмигаль

Максим Нефьодов наголошує на тому, що пункти пропуску можуть закриватися й з іншого боку – іншими країнами, щоб запобігти поширенню хвороби. Тож, радить постійно стежити за актуальною інформацією.  Державна митна служба обіцяє оперативно повідомляти про закриття пунктів іншими країнами.

«Доцільно відслідковувати заходи, які вживають інші країни у запобіганні поширенні інфекції. Це допоможе виключити ситуації, коли вантаж успішно перетнув кордон України, але не зміг пройти митний контроль сусідньої країни, опинившись на нейтральній смузі на невизначений час», – пише Нефьодов.

Голова Державної митної служби радить перевізникам вантажів, які вже у дорозі, відстежувати ситуацію та одразу їхати на головні ПП в межах однієї митниці. За його словами, закриття деяких пропускних пунктів не має вплинути на порядок оформлення митних декларацій:

«Імпортери та експортери, як і раніше, зможуть пройти митний контроль на одному із ПП в межах однієї митниці, зазначеної у декларації. Наприклад, вантаж, який прямував на ПП «Шегині», зможе заїхати/виїхати через ПП «Краківець» Галицької митниці».

Як повідомляв LANDLORD, ціни на цукор та кукурудзу можуть обвалитися через коронавірус.

Фото: unsplash.com

Джерело: Сторінка Максима Нефьодова у Facebook, Урядовий портал, Українська правда, Митна служба України

Читайте також