Новини / Аналітика     13 червня 2019 15:17

Як стримати трудову міграцію в Україні: Бахматюк назвав 2 шляхи

Роль бізнесу – платити гідну зарплату, роль держави – у протекціонізмі для розвитку бізнесу в Україні та позиціонуванні продукції вітчизняних виробників на зовнішніх ринках.

СЕО та власник групи компаній «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк 12 червня взяв участь у дискусії на тему зростання трудової міграції. Подія організована Європейською Бізнес асоціацією, обговорювались результати досліджень мігрантських настроїв населення “Монітор щастя”. Для холдингу тема міграції є надзвичайно актуальною. Олег Бахматюк окреслив шляхи вирішення проблеми трудової міграції: що має зробити бізнес і чого він очікує від влади.

Втримати мігрантів може висока зарплата

Очільник «Укрлендфармінг» порівнює трудову міграцію з хворобою, яку потрібно негайно лікувати:

«Треба вчасно поставити діагноз, щоб призначити правильне лікування, а не через 3-4 роки, коли наслідки будуть безповоротними», – зазначив він.

Компанія «Укрлендфармінг»  теж зіштовхнулася з кадровими проблемами. Так, за словами її засновника, раніше у холдингу працювало 32 тисячі людей, зараз 27 тисяч. Оптимізація частково була вимушеною, а частково залежала якраз від міграційних процесів.

«Ми губимо ядро компанії – напрямок технічних професій, комбайнери, механізатори, агрономи, водії – люди, які мають гарну спеціалізовану освіту і легко адаптуються до середовища, наприклад, в Польщі», – зазначив Бахматюк.

За його словами, останнім часом потік мігрантів з України, який раніше йшов у Польщу, перетягує Німеччина, що є викликом для українського бізнесу.

В «Укрлендфармінгу» знають один ефективний спосіб, як з цим явищем боротися – це підвищення зарплати і нематеріальна мотивація у вигляді навчання персоналу, можливості кар’єрного зростання.

«Ми за два роки підняли зарплату на 90%», – розповів Бахматюк.

Наразі середня зарплата в «Укрлендфармінгу»  складає 12 000 гривень. Бахматюк н зазначає, що є і нові виклики: мінімальна зарплата у тваринництві в Польщі – на рівні 16 000 гривень. «Це та зарплата, яка буде в Україні вже в цьому році і яка буде стримувати потік мігрантів», – констатує Бахматюк.

Протекціонізм та дешеві ресурси

Разом із тим, як зазначає керівник «Укрлендфармінгу», немає чуда без економічного зростання. За його словами, влада теж має вчасно реагувати на виклики щодо зупинення трудової міграції та сприяти у розвитку вітчизняному агробізнесу.

«Вчасне реагування – це не протекціонізм одній особі. Це протекціонізм секторальний із можливістю розвитку соціально-економічних середовищ, конструкцій, які мають право на життя: побудова елеваторів, заводів з переробки. Для цього потрібні довгі й дешеві ресурси. Функції держави – зробити підготовчі механізми: регулятивні, економічні, у банківській сфері – ті речі, які зараз відсутні, – зазначив Олег Бахматюк.

Читайте: Разумков розповів, коли знімуть мораторій на землю

Лобізм та позиціонування на зовнішніх ринках

Другий момент щодо очікувань бізнесу від держави – позиціонування на зовнішніх ринках. – Зараз абсолютно відсутня роль держави як лобіста у просуванні продукції на зовнішні ринки продукції. Немає створення ефективної моделі, яка б давала зворотну реакцію – як у США чи Європейському Союзі, – зазначає Олег Бахматюк.

Як писав раніше LandLord, власник «Укрлендфармінгу» поділився досвідом: як стати одним із лідерів агроринку після втрати 50% активів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також