Новини / Технології     21 лютого 2019 14:45

Як без вищої освіти стати високооплачуваним фахівцем в агро. Методи навчання від Укрлендфармінг

Щоб бути успішним і багато заробляти, українцям  не обов’язково виїжджати за кордон чи отримувати вищу освіту. Сьогодні агро – високотехнологічна галузь, де можна знайти престижну роботу, і з огляду на це Укрлендфармінг впроваджує інноваційні методи навчання молодих фахівців.

Про це повідомляє УНІАН.

Директор з управління персоналом групи компаній «Укрлендфармінг» Наталія Романенко вважає:

  • Агро – високотехнологічна галузь, тому в ній працювати цікаво і престижно.
  • Агро – галузь, де можна не мати вищої освіти, але добре заробляти і розвиватися
  • В Україні у фахівців, які приходять в агро, набагато більше перспектив, ніж за кордоном.

ЧитайтеДе більший заробіток в агросфері. Топ-менеджер МХП розвінчує міф про високі зарплати в Польщі

Landlord підготував ключові тези інтерв’ю з Наталією Романенко.

Яких професій бракує в господарствах АПК?

Найбільша потреба відчувається у фахівцях робітничих професій (комбайнерах, трактористах, водіях далекого прямування) та агрономах.

Агроном сьогодні. Який він?

Це не лише «агроінженер», це управлінець, який аналізує потреби компанії, можливості поля, веде переговори з постачальниками, управляє часом і людьми.

Вища освіта – не панацея

Укрлендфармінг співпрацює з 22 освітніми закладами, переважно з коледжами, оскільки саме вони дають хороші практичні навички. Компанія прагне зробити коледжі привабливішими для молоді, показати що не обов’язково здобувати вищу освіту, вкладаючи стільки часу і грошей, щоб бути успішним і багато заробляти.

В Україні сьогодні престижніше здобувати вищу освіту, ніж середню, тоді як в Європі співвідношення вузів і коледжів – 30 : 70%. За кордоном багато фермерів із середньою освітою, і при цьому вони мільйонери.

Тож українській молоді досить закінчити коледж, влаштуватися в агрокомпанію й отримувати там практичні навички, які дуже високо цінуються.

Інноваційні методи навчання

  • Спільно з коледжами та вишами компанія проводить лекції, обговорення та майстер-класи.
  • Студенти відвідують корпоративний університет Укрлендфармінг (молодь відразу занурюється в робоче середовище, розуміє, як працює агрокомпанія, які її потреби, ритм роботи і спосіб мислення людей у ​​бізнесі).
  • Найефективніші методи навчання: менторство, бізнес-симуляції, воркшопи.
  • Дуальне навчання  – це коли коледж і агропідприємство спільно готують нових фахівців. Коледж дає теорію, а на підприємстві студенти відразу тренують практичні навички.
  • Нетрадиційні методи навчання – це формат «Антикафе», неформальні зустрічі співробітників, під час яких можна взяти участь у майстер-класі на тему лідерства, стилю життя, здоров’я, пограти в різні ігри, подивитися і обговорити цікавий фільм.

Як повідомляв Landlord, Укрлендфармінг визнано одним із найкращих роботодавців в агросекторі України 2018 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також