Новини / Аналітика     31 січня 2019 16:18

Де більший заробіток в агросфері. Топ-менеджер МХП розвінчує міф про високі зарплати в Польщі

Щороку напередодні посівної кампанії та збору врожаю багато українців їдуть на роботу за кордон, хоча в агросекторі України є багато вакансій і пропозиції щодо зарплати – не гірші. Стереотипи про легкі заробітки на закордонних полях розвіються при прочитанні цього матеріалу.

Матеріал публікує Новое время.

Необізнаність людей про справжній стан справ у галузі АПК є однією з ключових причин дефіциту кадрів у сільському господарстві країни. Тож чи справді українцям вигідна сільськогосподарська праця за кордоном і які можливості вони отримують при роботі в агросекторі України?

Читайте: Зарплата аграріїв зросла за рік на 24%

Можливості для українців заробити в агросекторі Польщі та України порівнює директор департаменту управління персоналом та комунікацій МХП Ксенія Прожогіна.

Пропозиції щодо зарплати

Трактористи

  • Польща  – $700–800 за місяць.
  • Україна  – 30–40 тис. за місяць у «гарячий» сезон, 7,5–15 тис. у звичайний сезон.

Птахофабрики

  • Польща  – 17 тис. грн за місяць.
  • Україна  – 9–15 тис. за місяць.

Догляд і збір плодоовочевої продукції

  • Польща  – 19 тис. грн за місяць.
  • Україна  – 8 тис. за місяць.

При цьому слід враховувати, що тим, хто працює за кордоном, треба витрачати великі кошти на оренду житла і харчування, тож реальні доходи у них будуть або менші, ніж при аналогічній роботі в Україні, або принаймні такі самі.

Переваги роботи в Україні

  • За кордоном соціальні гарантії українським працівникам не забезпечуються, робота людей середнього і старшого віку оцінується набагато нижче, ніж сповненої сил і здоров’я молоді. При цьому в Україні роботодавці охоче беруть фахівців з досвідом.
  • Агрохолдинги України все більше використовують новітню техніку і сучасні технології. Це відкиває реальні можливості отримання високої зарплати для тих працівників, які прагнуть до саморозвитку і опановують нові професії.

Landlord раніше повідомляв про те, що у господарствах України бракує трактористів – ця професія потрапила до переліку найдефіцитніших в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також