Новини / Рослинництво     18 травня 2019 08:58

Як агрокомпаніям заробляти більше: ключові питання Grain Ukraine 2019

Українські виробники вже кілька років поспіль нарощують обсяги продажів і розширюють географію поставок, стаючи важливим гравцем світового ринку зерна. Як отримати максимум з можливостей, що відкриваються? Чи зможе Україна поліпшити свої позиції порівняно з іншими гравцями Чорноморського регіону?

Перспективам чорноморського зерна в сезоні 2019/2020 буде присвячена програма IV Міжнародної конференції Grain Ukraine 2019, яка відбудеться 24-25 травня в Одесі.

За словами керуючого директора TRADAIDE і модератора аналітичної та торгової секцій конференції Іванни Дориченко, чорноморське зерно знаходиться в досить привілейованому стані, оскільки вже зайняло серйозну нішу на міжнародних споживчих ринках і продовжує покращувати свої позиції, часто обходячи своїх одвічних конкурентів — Європу, Штати й Австралію. Тому сьогодні, як ніколи, важливо втримати перевагу на вже лояльних ринках і продовжувати розширювати географію поставок.

Читайте: Переваги цифрової екосистеми агроринку для трейдерів

Експерти та аналітики ринку надали частину прогнозів щодо України, які будуть детальніше обговорюватися під час Grain Ukraine.

Відкриття нових експортних напрямків

Хоча економіка Китаю зростає більш ніж на 6% на рік, гігант залишається чутливим до цін, що на руку українським зернотрейдерам.

«Ринок Китаю є для нас одним із найперспективніших, — коментує Президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачов. — У ситуації торгової війни між США і Китаєм ми, як постачальник зерна, перебуваємо у виграшному становищі. Наш основний спосіб та інструмент конкуренції — це ціна!»

Міріам Морат, старший економічний аналітик International Grains Council (IGC), також бачить перспективи для українського рапсу: «В українських аграріїв з’являться нові можливості, якщо китайська влада надасть фітосанітарний дозвіл на імпорт українського рапсу. З ускладненням торговельних відносин з США потребу Китаю в сої закрили постачальники з Бразилії. Однак попит з боку Китаю сповільнюється через спалах АЧС».

«Постачальники з Південної Америки і Чорноморського регіону виграють у результаті торгової війни, але яку ціну доведеться заплатити?», — розмірковує Енцо Мерлуцці, аналітик Avere Commodities SA. На Grain Ukraine 2019 він поділиться своїм прогнозом для світових ринків кукурудзи і пшениці на 2019/2020 роки.

«Гарний врожай кукурудзи і пшениці стане домінантою сезону 2019/2020, але несприятливі погодні умови можуть змінити баланс сил, під загрозою — посіви кукурудзи у США. — прогнозує пан Мерлуцці. — Загроза для українських аграріїв криється в прогнозі стабільності майбутніх врожаїв, особливо врожаю кукурудзи. Чи зможе Україна повторити вражаючий результат, який ми бачили раніше? Чи спостерігаємо ми структурні зміни у продуктивності, як у США чи Південній Америці, чи це була випадковість?» А можливість для України аналітик вбачає у відкритті нових експортних напрямків, бо імпорт кукурудзи з ЄС в сезоні 2019/2020 різко скоротиться.

Як Україні сформувати ціну на зерно?

«На тлі рекордного попиту і незначного збільшення пропозиції прогнозується третє поспіль вичерпання світових запасів зерна, для відновлення яких знадобиться три врожайних сезони», — прогнозує Міріам Морат. Як в цих умовах Україні сформувати ціну на зерно і отримати максимум при укладанні міжнародних контрактів? Це питання обговорять на конференції учасники торгової панелі генеральний менеджер регіону Дунай/Україна Cargill Васіле Варварой, старший трейдер Promising International Trading Co. DMCC Хазем Сакер, Black Sea трейдер Olam International Роман Русаков і директор Engelhart CTP Ukraine Олена Зирянова.

Інфраструктура – одна з головних перешкод для українських аграріїв

Міріам Морат в числі найбільших перешкод для розвитку українських зерновиробників і трейдерів називає інфраструктуру. Ключові кроки з розвитку логістики обговорюватимуться під час інфраструктурної панелі Grain Ukraine 2019, модератором якої виступає Микола Горбачов.

Учасники панелі — заступник міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань, генеральний директор групи терміналів Risoil S.A. Максим Широков, директор департаменту стратегічного розвитку та інвестиційної політики «Укрзалiзниця» Антон Саболевський, директор з логістики компанії Kernel Микола Мірошниченко та заступник директора з логістики компанії Wilmar International Валерій Ткачов — серед іншого поговорять про державно-приватне партнерство для вирішення проблем із залізничними перевезеннями. 16 травня голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов заявив, що підприємство підтримує лібералізацію залізничних перевезень, і відкриття ринку відбудеться за 4–5 років.

Фінансування агросектора в Україні

Фінансова панель цього року буде присвячена перспективам фінансування українського агросектора в контексті політичних ризиків і невизначеності. На питання модератора панелі Владислави Магалецької-Рутицької, віце-президента SigmaBleyzer в Україні, дадуть відповіді заступник директора в Україні ЄБРР Марина Петров, керівник діяльності IFC в Україні Олена Волошина, інвестиційний директор фонду IFU Олексій Пархомчук, начальник управління по роботі з підприємствами «Укрексімбанк» Дмитро Татарко, директор департаменту корпоративного бізнесу «Укргазбанк» Олександр Існюк, директор корпоративного бізнесу «Райффайзен Банк Аваль» Руслан Співак і директор центру по роботі з великими корпоративними клієнтами агропромислового комплексу UKRSIBBANK BNP Paribas Group Артем Гавришин.

Як агрокомпаніям заробляти більше?

Про інновації поговорять під час аграрної панелі в.о. міністра аграрної політики і продовольства України Ольга Трофімцева, керівник проекту «АдампольСоя» компанії АТК Дмитро Мотузко, начальник відділу з інновацій МХП Андрій Кияненко, заступник генерального директора з інновацій ІМК Богдан Кривицький і засновник Smart Farming Артем Бєлєнков. Модерує панель директор Advanter Group Андрій Длігач.

Приємні бонуси

  • Традиційно яскрава нетворкінгова складова на Міському ринку їжі.
  • Візит на новий зерновий термінал MV Cargo.

Зареєструватися на Grain Ukraine можна тут.

Landlord раніше повідомляв про те, що за прогнозами експертів, урожай зернових в Україні цього року складе 65 млн т, експорт – 46 млн т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також