Новини    09 травня 2023 15:28

Голубці внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини України


Міністерство культури та інформаційної політики своїм наказом №234 від 4 травня внесло до Національного переліку п’ять нових елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Про це повідомила пресслужба відомства.

Так під порядковим номером 66 в переліку вказано приготування української традиційної страви “Голубці”. Зазначається, що страва побутує на всій території сучасної України та інших країн, зокрема на території сіл Голованівського району Кіровоградської області.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Разом з голубцями до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України додали традицію рогозоплетіння села Щитки та Писарівка Вінницької області, а також традицію вбирання могильних хрестів у Рівненському Поліссі.

Також включили культуру традиційного вівчарства Бессарабії та знань, пов’язаних з ним та традицію “віншування Василів” у селі Липівка Рогатинської громади Івано-Франківської області.

Які ще страви входять до переліку культурної спадщини

Нагадаємо, наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 525 від 23 грудня 2022 року до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини увійшов елемент “Традиційний обрядовий хліб Вінниччини”.

На Житомирщині пройшов конкурс “Гастроспадщина”. На ньому були представлені старовинні рецепти, характерні для цього регіону. Перемогли блятники, колотуха та кисіль з буряка.

Український борщ було визнано нематеріальною спадщиною ЮНЕСКО. Спеціалісти вже підрахували приблизну вартість українського бренду.

1 липня на п’ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини елемент “Культура приготування українського борщу” включили до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини, які потребують негайної охорони.

Перший ресторан української кухні YOY у Дубаї (ОАЕ) відкрила київська компанія Moderza Group. Серед страв меню пропонують борщ із печі, банош із каштанами, галушки з аспарагусом та трюфельною сметаною, вареники з вишнею, бринзу з варенням із ялини, яка готується за авторським рецептом у дров’яній печі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...