Новини / Клімат     24 жовтня 2020 16:15

Листопад в Україні буде теплішим за норму, але з дощами

Середня температура останнього місяця осені буде вище за багаторічні показники  на 1-1,5°С. Посушливі умови загрожують Сумській області і Східному регіону країни

Листопад в Україні буде теплішим за норму. Середня місячна температура передбачається у межах 1-8° тепла (у горах – 0-3° тепла), що для більшості території України є вище середніх багаторічних значень на 1-1,5°С. При цьому, для західних областей такі показники близькі за багаторічні норми. Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр.

У центрі нагадали, що нормою вважається середня місячна температура повітря листопада в мажах 0-7° тепла. Абсолютний максимум температури, відповідно до багаторічних спостережень, становить 16-24° тепла, а абсолютний мінімум – 15-24° морозу.

При цьому місячна кількість опадів у листопаді-2020 очікується у східних та Сумській областях дещо менше за норму – 28-32 мм, на решті території в межах середніх багаторічних значень – 37-65 мм.

Цікаво, що за даними World Meteorological Organization (WMO), які були оприлюднені минулого тижня, вересень у 2020 році став найтеплішим за всю історію спостережень на планеті. За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA), перші дев’ять місяців 2020 року були другим найтеплішим періодом за всю історію спостережень (після 2016 року). Відхилення середньої об’єднаної температури поверхні суші і океану від середнього значення у Південній півкулі у вересні 2020 року був найвищим за всю історію спостережень.

Читайте: Ірина та Лілія Дудки: Бути на коні

Раніше Служба зміни клімату Коперника, керована Європейським центром середньострокових прогнозів погоди, також виступила з аналогічною інформацією.

Останні дані підкреслюють основний висновок недавнього звіту United in Science, що координується WMO, про те, що зміна клімату не припинилося через COVID-19 і пов’язане з ним зниження промислового виробництва. Концентрація парникових газів в атмосфері досягли рекордного рівня і продовжує. Викиди збільшуються до рівня, що передував пандемії, після тимчасового зниження, викликаного ізоляцією і уповільненням економічного зростання.

«2016-2020 роки стануть найтеплішим п’ятирічним періодом за всю історію спостережень. Хоча багато аспектів нашого життя були порушені в 2020 році, зміна клімату не слабшає. Світ не знайшов шляху досягнення узгоджених цілей по утриманню підвищення глобальної температури на рівні 2°C у порівнянні з до індустріальним періодом», – заявив генеральний секретар WMO Петтері Таалас.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ринки рослинних олій відновили зростання після повідомлень про несприятливі погодні умови у Південній Америці, Малайзії та Індонезії.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також