Новини / Трейдинг     29 жовтня 2020 14:49

Глобальні ціни знижуються через побоювання наслідків COVID-19

На ринку чорноморського регіону контракти на сою, соняшник і соняшникову олію залишаються на максимумах, а зернові почали дешевшати під тиском світової кон’юнктури

Ф’ючерси на зерно і сою в США впали в середу в ході широкого розпродажу на ринках, викликаного побоюваннями з приводу економічних наслідків глобального сплеску випадків COVID-19, повідомляє агентство Reuters з посиланням на трейдерів.

Падіння сільськогосподарських ф’ючерсів призвело до зниження цін на кукурудзу з 14-місячного максимуму, досягнутого у вівторок, і зниження цін на сою з чотирирічного максимуму, встановленого в понеділок.

«Ціни на кукурудзу і сою були перегріті і уразливі для корекції», – коментують ситуацію біржові аналітики.

Ціни на урожай останнім часом зросли через активний попит з боку імпортерів, особливо Китаю і стурбованість посухою в районах вирощування сільгосппродукції. Нразі ж, за словами трейдерів, дощі в посушливих районах вирощування сої в Бразилії, яка конкурує з США за експортні продажі, сприяють зниженню цін на цю олійну культуру. При цьому опади, що пройшли в регіонах вирощування пшениці Росії і США, чинять тиск і на ф’ючерси на пшеницю.

Майбутні цінові тренди будуть багато в чому залежати від того, чи продовжуватимуться закупівлі аграрної продукції з боку Китаю, вважають у аналітичній компанії Agritel. Імпорт до цієї країни останніми місяцями викликав багато запитань у міжнародних операторів.

Читайте: Мінекономіки пропонує підписати меморандум про реструктуризацію форвардів

Думки про причини його обсягів розділяються між припущень щодо показників врожаю, який міг бути нижче офіційних цифр, і закупівлями, пов’язаними з превентивним поповненням запасів.

Внаслідок фіксації прибутку на ринках США і Європи, вчора також спостерігалося деяке зниження цін на зернові на фізичному ринку чорноморського регіону, повідомляє Agritel. Найбільш істотне падіння цін спостерігалося по кукурудзі: ціна на умовах CPT в Одесі впала на $4 – до $225 за тонну. Ціни на пшеницю впали на $2-3 на тонні в залежності від якісних показників зерна.

Наразі тенденція до цінового спаду, схоже, обходить стороною чорноморські олійні. При цьому показники насіння соняшнику як і раніше знаходяться на максимумах кампанії – на рівні $575/т з ПДВ з постачанням на припортові заводи. Ціни на сою продовжили зростати, зміцнившись $486/т з доставкою у порт.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що врожай соняшника і кукурудзи в Україні буде значно менший за очікуваний.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також