Новини    17 серпня 2022 19:14

Генсек ООН відвідає Одеський морський порт вже цього тижня

Його візит присвячений, зокрема, обговоренню "Стамбульської зернової угоди"

Візит генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша до України передбачає відвідування порту в Одесі. Про це повідомляє usm з посиланням на Reuters.

У п’ятницю, 19 серпня, запланований візит генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша до ДП “Одеський морський торговельний порт”. Його візит присвячений, зокрема, обговоренню “Стамбульської зернової угоди”.

“Після цього посадовець відправиться до Туреччини, щоб перевірити роботу Спільного координаційного центру”, – пише Reuters.

У липні Україна підписала з Туреччиною та ООН Стамбульські угоди, які передбачають безпечний експорт зерна з українських портів. рф підписала аналогічну угоду з ООН та Туреччиною і порушила її, завдавши ракетний удар по Одеському порту.

Читайте також:  Зеленський запропонував країнам G7 створити організацію країн-експортерів зерна

Довідка. “Зерновий коридор” запрацював з 1 серпня, коли перше судно з українським продовольством, а саме з 26 тис. т кукурудзи, вийшло з Одеського порту.

Нагадаємо, під час експорту українського зерна морським коридором залишається загроза провокацій і терактів з боку рф.

Водночас коридор для порожніх суден під українське зерно захистили буферною зоною у 10 морських миль. Інформацію про запланований рух суден морським гуманітарним коридором мають військові України, Туреччини та рф.

Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна та США працюють над “планом Б” відносно експорту українського зерна з країни після нападу росії на Одеський порт.

Враховуючи середньостатистичні ціни на світовому продовольчому ринку, Україна очікує отримати мінімум $20 млрд за експорт зернових.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...