Новини    15 вересня 2017 12:09

Гектар мідієвих ферм дає п’ять тонн м’яса на рік


В Україні знаходиться найбільше рибогосподарських прісноводних водойм в Європі. Азовське і Чорне моря теж придатні для штучного вирощування риби. Утім, за останні 25 років вирощування риби не збільшилося, а навіть скоротилося до 24 000 тонн на рік. Для порівняння, Бангладеш виробляє понад 900 тисяч тонн риби. Про це говорять в Асоціації риболовів України.

«Навіть якщо забути про рибу, один гектар мідієвих ферм при мінімальних витратах дає 5 тонн чистого м’яса на рік. Це в п’ять разів більше, ніж гектар пасовищ. Лише за пасовищами потрібно догляд, а мідії самі прикріплюються до опущених у морську воду мотузок і ростуть. Їх навіть не потрібно годувати. Молюски харчуються тим, що фільтрують із товщі води », – каже доктор біологічних наук Андрій Котушка.

До першої десятки виробників риби у світі входять Китай, Індія, Таїланд, Норвегія і США. Китай за рахунок аквакультури виробляє 70% риби для світового ринку. В Індії, Таїланді і В’єтнамі акваферми допомогли вирішити проблему дефіциту тваринного білка у населення. У Норвегії для промислового розведення риби використовуються фіорди. Якщо в Китаї основною метою було наситити місцевий ринок дешевої їжею, то в Норвегії вирощують дорогі і делікатесні види – сьомгу, форель, осетра на експорт. У США аквакультура – одна з найбільших галузей виробництва продуктів харчування.

В Асоціації риболовів України вважають, що для розвитку рибних ферм в країні немає досконалої нормативно-законодавчої бази й зацікавлення держави.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...