Новини / Фінанси     01 травня 2020 15:02

У II кварталі економіка України скоротиться на 11% – НБУ

Високий експортний попит на продукцію сільського господарства України протягом року збережеться на тлі зменшення валового збору зерна

Інфляція у 2020 році прискориться, але перебуватиме в межах цільового діапазону 5-6%. Унаслідок карантинних обмежень для подолання пандемії та глобальної кризи українська економіка скоротиться на 5% у 2020 році, але відновить зростання на рівні близько 4% у наступні роки. Про це йдеться у щоквартальному Інфляційному звіті НБУ за квітень 2020 року.

Найбільшого потрясіння українська економіка зазнає у II кварталі 2020 року. За прогнозом НБУ, у квітні-червні економіка скоротиться на 11% в річному вимірі, рівень безробіття зросте до близько 12%.

Як падіння, так і відновлення буде нерівномірним за видами економічної діяльності. Окремі експортноорієнтовані галузі, зокрема металургія, втратять насамперед від звуження зовнішнього попиту в умовах глобальної економічної кризи.

Збережеться високий попит на продукцію сільського господарства, хоча очікується зменшення обсягів врожаю зернових через погіршення погодних умов.

Читайте: Кабмін відкрив продовольчі ринки

Світові ціни на пшеницю та кукурудзу через високі врожаї були на порівняно низькому рівні. Лише логістичні проблеми через карантинні заходи та обмеження експорту низкою країн призвели до збільшення попиту та, відповідно, до зростання цін наприкінці березня – початку квітня.

«Очікується, що додаткова пропозиція з боку країн Латинської Америки на тлі зменшення виробництва біоетанолу в США та Бразилії тиснутимуть на ціни в бік зниження. У наступні роки пожвавлення світового попиту на тлі стриманої пропозиції призведе до поступового зростання цін», – сказано у звіті.

У цілому у 2020 році через звуження зовнішнього попиту падіння світових цін на товари, що переважають в українському експорті, поглибиться порівняно з попереднім роком. У наступні два роки світові ціни поволі скоригуються завдяки активізації світової торгівлі.

Нагадаємо, що раніше СОТ оприлюднила прогноз, згідно з яким глобальна торгівля внаслідок кризи у 2020 році може скоротитися до 32%.

Читайте також