Новини / Фінанси     13 травня 2020 15:40

Економіка України у 2020 році впаде на 4,5% – ЄБРР

Прогнозується, що економічне падіння продовжиться і у наступному, 2021 році. За його підсумками скорочення складе 4,5%

Глобальне зниження цін на сировинні товари створює додаткове негативне навантаження для таких країн, як Азербайджан, Україна та Вірменія. Економіки цих країн постраждали від зниження попиту на метали і вуглеводні. До такого висновку прийшли аналітики Європейського банку у черговому про регіональні економічні перспективи ЄБРР.

В Україні поєднання скорочення зовнішнього попиту і внутрішнього попиту через заходи громадської охорони здоров’я, прийнятих для стримування поширення вірусу, позначилося на секторах виробництва і обслуговування.

Як говориться у звіті, в Україні скорочення зовнішнього попиту і внутрішнього попиту через заходи громадської охорони здоров’я, прийнятих для стримування поширення вірусу, позначилося на всіх секторах виробництва і обслуговування.

Читайте: Сергій Міщенко: на кожному гектарі ми додатково отримали 4 ц соняшника та 10 ц кукурудзи 

Ще одним негативним фактором є очікуване скорочення закордонних грошових переказів, що негативно позначиться на доходах домогосподарств і платоспроможності громадян.

Як наслідок очікується, що у 2020 році економіка скоротиться на 4,5%, що майже співпадає з прогнозом НБУ про скорочення на 5%. Але, на відміну від інших прогнозів, у ЄБРР приходять до висновку, що Україна не встигне відновитись і у 2021 році економіка продовжить падіння – на 5% у річному вимірі.

Цим прогноз для України відрізняється і від прогнозів для інших країн Східної Європи і Країн Балтії. Наприклад, у Словаччині у 2021 році очікується зростання на 4,5%, у Польщі і РФ  – на 4%.

Нагадаємо, що раніше Landlord повідомляв прогноз економіки України від J.P. Morgan.

Читайте також