Франція та Німеччина виступили проти можливого продовження обмежень, запроваджених п’ятьма східними країнами на ввезення українських зернових, повідомляє Yenişafak.
Наприкінці квітня Європейська комісія дозволила п’яти сусіднім з Україною державам-членам: Польщі, Угорщині, Словаччині, Болгарії та Румунії заборонити продаж української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику на своїй території за умови, що вони не перешкоджатимуть транзиту в інші країни.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Своєю чергою, Володимир Зеленський визнав неприйнятною можливість продовження обмежень на експорт українських зернових в межах ЄС. Нині продовження заборони вимагають п’ять сусідніх країн.
Одначе, французький міністр Марк Фено зауважив, що не може бути ні односторонніх заходів, ні індивідуальної авантюри.
Єврокомісія повинна дати зрозуміти, що це неможливо. Ці заходи обмежені в часі, неприйнятно, щоб деякі країни-члени скасовували діючі договори. Ми солідарні з Польщею: ми готові допомогти їй фінансово, у нас є для цього відповідні механізми допомоги. Неприпустимо те, щоб ми вирішували електоральні проблеми за рахунок України, — зазначив міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір.
Нагадаємо, єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський заявив, що ЄС готовий експортувати українську сільськогосподарську продукцію “коридорами солідарності”.
Державний секретар Міністерства сільського господарства Жолт Фельдман заявив, що Угорщина попросила Євросоюз продовжити обмеження на імпорт українських зернових і олійних культур для п’яти країн Східної Європи щонайменше до кінця 2023 року.
Заборона Угорщини на імпорт з України основних зернових і сільгосппродуктів включає загалом 25 продуктів, найбільш важливими з яких є зернові, насіння ріпаку та соняшнику, борошно, олія, мед та деякі м’ясні продукти.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!