Новини    17 листопада 2023 10:27

Фінкомітет Верховної Ради запропонував податок на надприбутки банків у 50%


Перед другим читанням Фінансовий комітет Верховної Ради змінив законопроєкт про додаткове оподаткування надприбутків банків №9656-д. Комітет запропонував збільшити його не до 36%, а до 50%.

Як повідомили керівники комітету Данило Гетманцев та Ярослав Железняк, ставку підвищують за наполяганням Міжнародного валютного фонду, Мінфіну та Національного банку. Її застосують для оподаткування прибутку банків за 2023 рік.

З 2024 року базова ставка податку на прибуток для банків становитиме 25%. На сьогодні вона визначена на рівні 18%.

За словами Железняка, як розрахував Мінфін, підвищення податку принесе 24-25 млрд грн за 2023 рік.

Нагадаємо, в Україні запропонували для бізнесу збільшити кількість годинних зон та підвищити граничні ціни (прайс-кепи) на електроенергію на ринку “на добу наперед” в середньому на 4-23%. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) запропонувала чотири подібні годинні зони.

У Фонді підтримки енергетики України загальна сума зобов’язань донорів щодо грантових внесків перевищила 322 млн євро. З початку 2023 року у межах роботи фонду було укладено понад 200 угод на закупівлю енергетичного обладнання.

6 листопада Місія Міжнародного валютного фонду розпочинає обговорення заходів з представниками уряду України стосовно другого перегляду програми розширеного фінансування (EFF).

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...