Новини    07 листопада 2023 13:37

До Фонду підтримки енергетики внески донорів перевищили 322 млн євро


У Фонді підтримки енергетики України загальна сума зобов’язань донорів щодо грантових внесків перевищила 322 млн євро. З початку 2023 року у межах роботи фонду було укладено понад 200 угод на закупівлю енергетичного обладнання.

“Із них на рахунок Фонду фактично перераховано 192 мільйони євро від 15 донорів державного та приватного секторів з різних держав. Решта суми – анонсовані внески, які очікуються на рахунку Фонду найближчим часом”, – повідомляє пресслужба Міністерства енергетики.

Донори були з Німеччини, Великої Британії, Швеції, Австрії, Ісландії, Іспанії, Данії, Нідерландів, Угорщини, а також внесли робили Європейська комісія та Регіональна асоціація органів регулювання енергетики (ERRA).

При Міненерго функціонує робоча група з питань організації гуманітарної допомоги в енергетичній галузі. Своєю чергою вона працює над обробленням запитів на необхідне енергетичне обладнання та паливо від компаній паливно-енергетичного комплексу. Група вже схвалила запити на закупівлю обладнання і палива на суму понад 310 млн євро.

Нагадаємо, в Україні запустили Реєстр учасників оптового енергетичного ринку. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) заявила, що реєстр оприлюднено на виконання положень одного з законів.

6 листопада Місія Міжнародного валютного фонду розпочинає обговорення заходів з представниками уряду України стосовно другого перегляду програми розширеного фінансування (EFF).

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...