Новини    06 листопада 2023 12:54

Місія МВФ розпочинає роботу з Україною для другого перегляду програми фінансування


6 листопада Місія Міжнародного валютного фонду розпочинає обговорення заходів з представниками уряду України стосовно другого перегляду програми розширеного фінансування (EFF).

У Нацбанку заявили, що місія працюватиме в гібридному форматі – офлайн та онлайн. До української команди долучаться представники НБУ, Міністерства фінансів та інших державних органів та установ. Вони долучаться до робіт безпосередньо у Варшаві та дистанційно з Києва.

Під час перегляду програми порушать питання стану виконання Україною взятих на себе зобов’язань у межах Меморандуму про економічну та фінансову політику. А саме йдеться про заходи у сферах податково-бюджетної, монетарної та валютної політики, забезпечення фінансової стабільності, а також структурних реформ для середньо- та довгострокового економічного зростання.

“У фокусі зустрічей, зокрема, буде ситуація у фінансовому секторі країни, результати оцінки стійкості банківського сектору, реалізація Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. Обговорюватимуться результати переходу до режиму керованої гнучкості курсу та впровадження ризик-орієнтованого нагляду у фінансовому секторі”, – уточнили в НБУ.

Фахівці зупиняться на питанні джерел фінансування дефіциту державного бюджету України, зокрема міжнародної фінансової допомоги та внутрішнього боргового ринку.

“Перегляд буде непростим, однак команда України понад 20 місяців повномасштабної війни працює злагоджено та ефективно. Ми чітко усвідомлюємо критичну необхідність збереження підтримки МВФ не лише для подальшого фінансування потреб бюджету, а й загалом для розвитку нашої країни та її європейського майбутнього”, – прокоментував голова НБУ Андрій Пишний.

Нагадаємо, дискусії США з Туреччиною, Києвом та іншими зосереджені на альтернативних каналах вивезення майбутніх врожаїв після виходу Росії з зернової угоди.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...