Новини / Інвестиції / Фінанси     21 вересня 2021 12:00

Фінансові ринки світу впали через Китай

Американські фондові індекси знижуються в ході торгів у понеділок слідом за фінансовими ринками Європи і Азії. Одна з основних причин — боргові проблеми китайського забудовника China Evergrande Group

У понеділок, 20 вересня американський фондовий індекс S & P500 за підсумками дня втратив 1,7%, закрившись на позначці 4357 пунктів.

Одна з основних причин — боргові проблеми китайського забудовника China Evergrande Group.

Над ринками навис страх з цього приводу. Можливий дефолт і банкрутство Evergrande може стати для Китаю таким же спусковим гачком, як було банкрутство інвестбанку Lehman Brothers в США в 2008 році. Інвесторів налякало те, що дефолт другого за величиною забудовника Китаю, може спричинити каскадну хвилю дефолтів і банкрутств по всій фінансовій системі Китаю.

Це стало причиною того, що вчора фінансові ринки світу впали. Акції самого забудовника Evergrande обвалилися на 10%, Гонконгський індекс HSI впав на 3,3%. Німецький індекс DAX впав на 2,3%, нафта сорту Brent на 1,58%. Ринки США при відкритті також різко впали.

Крім боргового фактора Китаю, занепокоєння ринку США було посилено наближенням крайнього терміну для підвищення ліміту по стелі держборгу США, про що нагадала в своїй статті в Wall Street Journal міністр фінансів США Джаннет Йеллен. Вона закликала Конгрес підняти стелю за держборгом, оскільки в іншому випадку Казначейство США в жовтні не зможе платити за своїми рахунками.

На тлі негативних настроїв, на Уолл-Стріт з побоюванням дивляться на чергове засідання ФРС, на якому може бути оголошено про початок згортання стимулюючої політики регулятора, зокрема про скорочення обсягу програми з кількісного пом’якшення.

Раніше Landlord повідомляв, що в Bloomberg інвесторів попереджають про знецінення валют в наступному році.

Джерело: Мінфін

Наталія Софієнко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також