ПолітикаФінанси

Повернення довоєнних податків та перевірок бізнесу з 1 липня не буде

Повернення податкової системи на довоєнний рівень відклали з 1 липня на більш пізній термін. Раніше Верховна Рада ухвалила урядовий закон про відновлення податків та перевірок у першому читанні.

Про це повідомив член Комітету Верховної ради з питань податкової та фінансової політики Ярослав Железняк в Telegram.

“Тримайте новину :

  • скасування “єдиного податку 2%”
  • скасування пільги по сплаті податку для 1 та 2-ї групи
  • відновлення проведення документальних перевірок
  • повернення штрафних санкцій за порушення використання РРО

Всього цього з 1 липня не буде”, – написав він.

Як зазначив депутат, нова дата події невідома, “але точно вже не 1 липня”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Повернення довоєнних податків та перевірок бізнесу з 1 липня не буде

Нагадаємо, у січні Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради проєкт закону, яким пропонується скасувати податкові пільги, введені після початку війни. Законопроєкт був поданий в межах зобов’язань України перед Міжнародним валютним фондом.

Рада ухвалила цей законопроєкт 29 травня в першому читанні.

Згідно з проєктом, 1 липня 2023 року скасовуються наступні норми:

  • можливість для фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу;
  • можливість для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;
  • зупинення проведення документальних перевірок;
  • зупинення перебігу строків (строків подання податкової звітності, строків проведення перевірок, строків отримання податкової інформації контролюючими органами, строків проведення процедури адміністративного оскарження тощо), визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
  • незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства;
  • незастосування штрафних санкцій за порушення правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • незастосування штрафних санкцій за порушення порядку використання реєстраторів розрахункових операцій / програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Раніше з початком повномасштабної війни уряд впровадив ряд пільг для ФОПів: звільнили від сплати деяких податків, як от сплата ЄСВ та дозволив сплачувати 2% з обороту. Але дехто припинив свою підприємницьку діяльність через що виникла потреба у закритті ФОПу.

В Україні від початку повномасштабного вторгнення росії українці зареєстрували дистанційно рекордну кількість ФОПів. Йдеться про миттєве оформлення бізнесу через мобільний застосунок державних послуг “Дія”. Через застосунок новий бізнес оформили сукупно 114 тисяч громадян. Тоді як загалом у 2022 році зареєстровано більш ніж 140 тисяч ФОПів.

Валерія Пепеля

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку