Австралійський підприємець та благодійник Ендрю Форрест та його колишня дружина Нікола через їхню організацію Minderoo зробили пожертву в розмірі 5 млн австралійських доларів (приблизно 3,3 млн доларів США) для допомоги в розмінуванні сільськогосподарських земельних ділянок в Україні.
Ініціатива зосереджена на північному заході та півдні України з метою відновлення безпеки та продуктивності у цих ключових сільськогосподарських районах, пише BNN.
Згідно з джерелами, пожертви від фонду Minderoo – це не просто акт щедрості, а справжня “допомога в горі” для українських фермерів, що постраждали від триваючого конфлікту. Наразі польові міни та залишки військових дій становлять серйозну загрозу для життя та здоров’я людей, роблячи значні ділянки родючої землі непридатними для використання.
Очікується, що спільні зусилля з розмінування, підтримані Форрестами, допоможуть зменшити ці загрози, що сприятиме відновленню звичайного життя для переміщених осіб та сприятиме розвитку сільського господарства. Цей внесок має вирішальне значення, оскільки сільське господарство відіграє важливу роль в економіці та продовольчій безпеці України.
Ендрю Форрест володіє статками, за даними Forbes, у розмірі 19,8 млрд доларів (95 місце у світовому рейтингу мільярдерів). Він є засновником компанії Fortescue Metals Group, заснованої в 2003 році, яка спеціалізується на видобутку залізної руди та виробництві екологічно чистої енергії. Форрест є головою благодійного фонду Minderoo, який вже надав пожертви на суму 9,6 млрд доларів.
Нагадаємо, в Україні до розмінування територій планують залучити штучний інтелект. Мінекономіки розробило цілісну стратегію, яка базується на data-орієнтовному підході. Як повідомляє Міністерство економіки, її допоможе втілити американська технологічна компанія Palantir, що спеціалізується на аналітиці великих даних. Демоверсію представили на Першій Міжнародній донорській конференції з гуманітарного розмінування України, яка відбулася в Загребі 11-12 жовтня 2023 року
Український виробник сільгосптехніки спільно з данською компанією виготовлятиме комбайни для розмінування полів. Раніше Egritech презентували піротехнічну машину важкого типу, яка має повністю броньовану кабіну та кузов і за допомогою якої рятівники можуть оперативно ліквідовувати вибухонебезпечні предмети великого калібру.
“Мед мінних полів” – проєкт Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel, який стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель. Зібраний мед стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель, щоб залучити до розмінування ще більше міжнародних партнерів та донорів. Площа замінованих полів наразі сягнула 8 млн га, з яких 6 млн га розміщуються на окупованих територіях, 2 млн га — на звільнених.
Держава сертифікуватиме приватні компанії для розмінування території. Наразі величезна частина території України є замінованою, і точний масштаб цього нині невідомий. Тому обговорюється можливість залучення до розмінування міжнародних партнерів, а також створення для цієї роботи приватних операторів.