Новини / Інтерв'ю     22 травня 2020 14:01

Критерії, якими керуються агропідприємства при спорудженні елеваторів – приклад ТОВ «ДП Зернятко»

Чому провідне сільськогосподарське підприємство, споруджуючи елеватор, обрало металеві силоси вітчизняного виробника «Варіант Агро Буд»

Розташоване у Чернігівській області господарство «Зернятко» за рівнем розвитку агротехнологій є одним із лідерів не лише в регіональному, але й у всеукраїнському вимірі. Його менеджмент прагне обрати оптимальний варіант розвитку, і минулого року ТОВ «ДП Зернятко» зважилося на рішучий крок, інвестувавши кошти у спорудження спочатку першої, а згодом —другої черги власного зерносховища запланованою потужністю 60 000 т одночасного зберігання.

«Пропрацювавши декілька років без зерносховища, ми зрозуміли, наскільки це гальмувало бізнес-процеси, робило нас залежними від сторонніх компаній і змушувало витрачати додаткові кошти як сплату за послуги доробки та зберігання зерна. Тому ми постановили собі збудувати власний елеватор», — зазначає співзасновник «Зернятко» Сергій В’ялий.

Звісно, за реалізацію такого солідного контракту прагнули взятися фактично усі виробники елеваторного обладнання. Керівництво господарства здійснило масштабну підготовчу роботу, відвідало десятки діючих зерносховищ, аби обрати оптимальних виробників усіх категорій обладнання. Одним із найважливіших питань був вибір металевих силосів для зберігання зерна.

«Гарний силос повинен мати надійну і зручну конструкцію, бути довговічним і водночас мати адекватну вартість. Величезну роль відіграє ставлення виробника обладнання до клієнта та якість післяпродажного обслуговування. Зрештою, розпитавши знайомих власників елеваторів та поспілкувавшись із представниками виробника, ми зробили вибір на користь української компанії «Варіант Агро Буд». І, вочевидь, не помилилися», — розповідає керівник ТОВ «ДП Зернятко» Віра Розуменко.

Віра Прокопівна, яка завідує зернозберігальним сектором у господарстві, справедливо вважається одним із найбільш досвідчених фахівців елеваторної справи в Україні. Нове зерносховище в ТОВ «ДП Зернятко» — це вже четвертий потужний елеватор, який вона розвиває і до роботи якого застосовує найвищі стандарти якості.

«Можна було б замовити, наприклад, все американське обладнання і не прогадати по якості. Але, виходячи зі свого досвіду, можу сказати, що вітчизняні підприємства сьогодні випускають дуже гідне обладнання. І при цьому ціна на деякі категорії може бути вдвічі-втричі нижчою. Це очевидні речі»,— стверджує Віра Розуменко.

Реалізація проекту

У 2019 році розпочалася масштабна програма співпраці з компанією «Варіант Агро Буд». Український завод послідовно та згідно усіх домовленостей, своєчасно виготовив та доставив на елеваторний комплекс ТОВ «ДП Зернятко» чотири «конусніки» для оперативного зберігання зерна ємністю по 515 т та три силоси діаметром 27,5 м і об’ємом по 10 340 т для довготривалого зберігання зерна. Окрім обладнання, виробник надав послугу шефмонтажата та гарантію на своє устаткування. Вже цього року планується монтаж ще трьох силосів аналогічного діаметру.

«Ми зробили вибір на користь обладнання «Варіант Агро Буд», виходячи з низки критеріїв. На мою думку, це оптимальне співвідношення ціни та якості. Хоча ми співпрацювали з цією компанією вперше, нам вдалося дійти згоди за усіма питаннями. Вони використовують дуже якісний метал з оцинкуванням 350 г/м2, і при цьому нам вдалося домовитися про прийнятну вартість проекту. Сподобалося ставлення до співпраці з боку менеджерів «Варіант Агро Буд». Вони чітко виконували усі свої зобов’язання, їхні технічні пропозиції були завжди доречними та, що важливо, у цього виробника є власні ефективні розробки. Наприклад, конструктивне рішення щодо спеціальних віддушин для повітря під дахом силосу», — розповідає Віра Розуменко.

Йдеться про конструктивно передбачені закриті сіткою проміжки між стіною та дахом по всій окружності металевої «банки». Це дає змогу запобігти утворенню конденсату всередині та зовні силосу, в тому числі такому неприємному явищу, як «коржі», щоможуть призвести до псування зерна та обладнання.

Технічні особливості

У свою чергу, керівник елеваторного напрямку ТОВ «Варіант Агро Буд» Олексій Кіба відзначає, що реалізація проекту зернозберігального комплексу в ТОВ «ДП Зернятко» може вважатися еталонною в організаційному та технологічному плані.

«Ми відповідально ставимося до кожного замовлення — це візитівка компанії «Варіант Агро Буд». Від перших перемовин з керівниками господарства до закінчення будівництва елеватора пройшло 10–11 місяців. Власне, технічна реалізація проекту зайняла 3 місяці. Наша команда виконала усі роботи в домовлені терміни. Віра Прокопівна знає про елеватори, мабуть, усе і може багато чому навчити навіть досвідченого фахівця, тому для нас було дуже важливо якісно реалізувати проект ТОВ «ДП Зернятко». Прораховувалася кожна деталь, кожна дрібничка, кожен виробничий момент. Для нас це замовлення стало черговим підтвердженням позитивного іміджу «Варіант Агро Буд» на ринку України», — розповідає Олексій Кіба.

За словами Олексія Юрійовича, щороку дедалі більше великих агрокомпаній та елеваторів роблять вибір на користь продукції «Варіант Агро Буд». При цьому найбільшим попитом нині користуються потужні силоси діаметром 32 м, що найкраще підходять для зберігання монокультури, найчастіше кукурудзи.

«Ми були без перебільшення першими в Україні, хто виготовив, провів випробування на об’єкті під час монтажу і почав пропонувати аграріям металеві ємності такого діаметру. При виготовленні наших силосів використовуються найкращі вітчизняні та імпортні комплектуючі, лише якісна оцинкована сталь, а дах може бути виготовлений з урахуванням допустимого снігового навантаження в межах від 180 до 240 кг/м2, залежно від побажання клієнта», — розповідає Олексій Кіба.

Що таке «Варіант Агро Буд»

«Варіант Агро Буд» — компанія відносно молода, однак, в цьому полягає й одна з її ключових переваг на ринку. Адже на підприємстві встановлене високотехнологічне обладнання, збудована власна заводська лабораторія та склад готової продукції, бізнес-процеси та виробничі технології впроваджені з урахуванням новітніх світових тенденцій. Усе нове, сучасне і розраховане на успішне ведення бізнесу в конкурентних умовах. Особливої уваги тут приділяють підходам до роботи з клієнтами. Тому не дивно, що портфоліо «Варіант Агро Буд» налічує вже близько трьох сотень реалізованих проектів по всій території України.

«Зараз непрості часи для усіх виробників елеваторного обладнання. Карантин, низькі ціни на зерно і майбутнє запровадження ринку землі змушують багатьох клієнтів обережно ставитися до інвестицій. Проте, наші потужності не зупиняються ані на мить, оскільки ми цілковито забезпечені замовленнями ще з минулого року. «Варіант Агро Буд» постійно вдосконалює виробництво, встановлює нове обладнання, і сьогодні ми активно виступаємо в сегменті не лише металевих силосів, де ми є лідерами, але й транспортного обладнання. Так, коли ми споруджували першу чергу елеватора в ТОВ «ДП Зернятко», Віра Прокопівна замовляла транспортери в іншого перевіреного виробника. Однак, ознайомившись із оновленим конструктивом нашої продукції цього сегмента на теперішній час, вона стверджує, що буде розглядати транспортне обладнання нашого виробництва для реалізації наступних об’єктів. Річ у тім, що «Варіант Агро Буд» за останні роки істотно підвищив якість своїх транспортерів. Так, нещодавно один із наших ключових клієнтів, ознайомившись з роботою транспортного обладнання «Варіант Агро Буд» на випробувальному стенді, відразу ж зробив велике замовлення», — ділиться Олексій Кіба.

Поза сумнівами, успішний досвід реалізованого спільного проекту з «Варіант Агро Буд» дасть усі підстави керівникам ТОВ «ДП Зернятко» рекомендувати продукцію цієї компанії своїм сусідам та знайомим. Ми ж зі свого боку вкотре відзначимо стрімке зростання якості роботи провідних вітчизняних виробників елеваторного обладнання. Серед усіх пов’язаних із сільським господарством галузей елеваторники першими досягли того рівня, коли вони можуть нав’язувати жорстку конкуренцію західним фірмам не лише за ціною, але й за якістю.

Читайте: Сергій В’ялий: від науки до бізнесу і прагнення мати власну справу

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також